PDA

View Full Version : Κουβεντούλα σχετικά με το Μαρτζάνα event

Pages : 1 [2] 3

baggelio1986
06.04.2011, 10:47
καλησπερα και συγνωμη δεν σε ειδα :(

:)κοιτα εδω http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=854008#post854008
σας ευχαριστω πολυ καλη σας μερα...

#soul#
06.04.2011, 10:53
σας ευχαριστω πολυ καλη σας μερα...
καλη σου μερα και σε εσενα :)

aroi71
06.04.2011, 11:37
γιατι διαγραψατε την ερωτηση μου; ηταν ασχετη;

mporei kapoios na mou apanthsei poia fyta prepei na valoume gia na mas dwsoun narkisous.yparxoun kapoia sygekrimena 'h opoia na'nai?apanthste mou sas parakalw giati uelw trofh. PLEASE

#soul#
06.04.2011, 11:39
mporei kapoios na mou apanthsei poia fyta prepei na valoume gia na mas dwsoun narkisous.yparxoun kapoia sygekrimena 'h opoia na'nai?apanthste mou sas parakalw giati uelw trofh. PLEASE
καλησπερα οσο πιο πολυ ώρα κανει το φυτο εχεις περισσότερες πιθανότητες.

Jimakozzz
06.04.2011, 12:00
giati den mporoume na agorasoune narkissous?

Μαιρη1968
06.04.2011, 12:05
Γεια χαραντάν αγρότες ,

Εδώ μπορείτε να πείτε τις απόψεις σας σχετικά με το Μαρτζάνα event.

Ποστ τα οποία θα είναι άσχετα με το θέμα θα διαγράφονται.
γεια σας εχω μια απορια, εχω βγαλει δυο χωραφια και δενν εχει βγει κανενα λουλουδι.Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΡΤΖΙΑΝΑ.

Φριφρι1
06.04.2011, 12:08
Καλησπερα.Εγω παλι θεωρω οτι θελει παρα πολυ μεγαλο αριθμο απο ναρκισσους κ ειναι αδυνατο να μαζευτουν κ καλο θα ηταν καποια ατομα που εχουν τελειωσει το event οταν γινοταν στη Πολωνια,να μπορουσαν να δινουν στη λαικη λουλουδια μπας κ αγοραζοντας τα βγαλουμε το event κ εμεις εδω στην Ελλαδα.Ειμαι 62 επιπεδο κ το βλεπω χλωμο να το βγαλω ποσο αλλωστε τα μικροτερα επιπεδα!:(

Alkinoos_72
06.04.2011, 12:15
γεια σας εχω μια απορια, εχω βγαλει δυο χωραφια και δενν εχει βγει κανενα λουλουδι.Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΡΤΖΙΑΝΑ.
Το ίδιο συμβαίνει και στα δικά μου χωράφια :confused:. Και η απάντηση είναι ότι πρέπει να φυτεύουμε φυτά με μεγάλους χρόνους παραγωγής. Όμως το Σανό που απαιτούν οι καμπάνιες που στο καλό θα το βρούμε? Μέχρι τώρα από 4 σπορές με Σανό (με 70 χωράφια η κάθε μιά) πήρα μόνο 3 νάρκισους. Με τέτοιους ρυθμούς ούτε μέχρι το 3 βήμα δεν θα πάμε :(:(
Τί στο καλό τα θέλουμε τα events ? Για σπάσιμο νεύρων ?

Omgroflme
06.04.2011, 12:41
Se kathe event auto tha ginete? Apo tote pou arxisa to farmerama exw parei meros se 2-3 event kai to mono pou vlepw kathe fora sto forum (stis antistixes kouventoules) einai oti de pairnoun polla arwmata-karamelitses-narkisous...
ti pragma einai auto?? olo parapona parapona!

Poses fores diladi prepei na eipwthei oti prepei na exete ta kipela sas sta xwrafia sas?
Poses fores prepei na eipwthei oti kalo einai na fiteuete fita pou theloun poli xrono?

Kai oson afora tous paixtes pou epai3an to poloniko event tote.. gousto tous kai kapelo tous! Sto forum eixan kanei mexri kai 3exwristi enotita gia na allilovoithounte (oloi to eixame dei kai oloi 3erame oti mporousame na paroume meros) alla de pigame oloi.. giati? an variosastan de sas eftege kaneis para mono o eauto sas!

P.s Kai mia simvouli oson afora ta event.. kathe fora anartonte pinakes me ta vravia tou kathe vimatos.. anti loipon na "xalate" ta ilika sas (arwmata-karameles-narkisous) se "xaza" vimata pou de sas dinoun tipota a3iologo kalo tha itan na stoxeuete vraveia pou a3izoun kai na pigenete gia auta me tin mia!!
px.. anti na dwsete olous tous narkisous sas sti 2i ergasia gia na pareis super trofi.. ta kratas gia tin triti ergasia (na oloklirwseis kai ta 3 vimata) kai na pareis tis ergaliothikes kai poli parapano empiria!!
Episis mia alli kali prosegisi twn kathe event einai na oloklirwnete prwta ta 1o vima tis kathe ergasias kai meta na kiniste analoga gia pio apo ta vravia sas ikanopiei kai na kanete auta ( egw proswpika etc kanw )

stefroditis
06.04.2011, 12:45
Επίπεδο 49 είμαι και φυτεύω ραπανάκι το βράδυ και διάφορα άλλα που κάνουν από 2:30 έως 4:00 ώρες.
Η υπογραφή δεν ξέρω τι λάθος έχει. Θα το κοιτάξω τώρα...
ενταξει καλα τα πας με το δρωμενο, το εφτιαξες και με τη φωτο και σου βαλα 4

kiki-as
06.04.2011, 12:45
Το ίδιο συμβαίνει και στα δικά μου χωράφια :confused:. Και η απάντηση είναι ότι πρέπει να φυτεύουμε φυτά με μεγάλους χρόνους παραγωγής. Όμως το Σανό που απαιτούν οι καμπάνιες που στο καλό θα το βρούμε? Μέχρι τώρα από 4 σπορές με Σανό (με 70 χωράφια η κάθε μιά) πήρα μόνο 3 νάρκισους. Με τέτοιους ρυθμούς ούτε μέχρι το 3 βήμα δεν θα πάμε :(:(
αγορασε απ εκει που αγοραζουμε αρχικα σπορους.4 χτ το ενα

petrakiis
06.04.2011, 12:47

Μα στην λαικη πουλανε σανο.Κι αν δεν μπορεις να παρεις απο κει μπορεις να παρεις απο την αγορα των σπορων!!Ετσι αποδεσμευεις τα χωραφια σου και βαζεις φυτα με μεγαλο χρονο!

andreas111976
06.04.2011, 13:00
νομιζω οτι τα λουλουδια ειναι πολυ λιγα παρα το γεγονος οτι βαζω "δυσκολες" σοδειες. Το event τελικα ΔΕΝ βγαινει. ας προσπαθησουμε για το καλυτερο. Καλη επιτυχια σε ολους

ΙΩΑΝΝΗΣ1997
06.04.2011, 13:01
τελειωσα το 1ο βημα και μου εμφανιστηκε στη μπαρα μια μαρτζανα το χειμωνα.αφου ολοκληρωσα και το 2ο μου εμφανιστηκε και μια ακομη.μπορι να μου πει κανεις τι γινεται?

serelis
06.04.2011, 13:05
τελειωσα το 1ο βημα και μου εμφανιστηκε στη μπαρα μια μαρτζανα το χειμωνα.αφου ολοκληρωσα και το 2ο μου εμφανιστηκε και μια ακομη.μπορι να μου πει κανεις τι γινεται?

valtes ston kipo dinoun pe

buenakias
06.04.2011, 13:06
Ειλικρινα ρε παιδια δεν σας καταλαβαινω.
Εννοειται οτι αφου καναμε τον κοπο και συμμετεχαμε σ'ενα ξενο event με δικη μας ευθυνη και διχως υποστηριξη απο πουθενα, λογικο ειναι να εχουμε καποιο κερδος που δεν εχουν οι υπολοιποι.
Δηλαδη καποιοι χιλιαδες π.ε. που κερδισαμε, εργαλειοθηκες κ.λ.π. δεν σας πειραξαν και σας πειραξε που εγινε τωρα και στο ελληνικο παιχνιδι και θα εχουμε την ευκαιρια να το τελειωσουμε?
Τι λογικη ειναι αυτη ρε σεις?

Εντάξει οι λίγοι 2 εβδομάδες, οι πολλοί 1.
Κάτι μου θυμίζει αυτό....

Το λάθος είναι των διοργανωτών που έδωσαν σε κάποιους χρήστες 7 μέρες να τελειώσουν το έργο και σε κάποιους άλλους 14 .
Μέχρι εκεί όμως .

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω, αλλά δεν μπόρεσα να το εκφράσω σωστά...

froggela
06.04.2011, 13:34
Καλησπέρα σας
Θα ηθελα να εκφράσω ένα παράπονο!!!Σημερα το μεσημερι εκανα τον 1ο διαγωνισμο στο marzanna με τους νάρκισους και το σανο και αφου εκανα το πρώτο μετά μου χάθηκε και μπήκε σε άλλο που εχει μονο ναρκισους!!!Γιατί γίνεται αυτο;Κανονικα θα επρεπε να μένει και οταν τελειώνει το eventτοτε να φεύγουνε και ειχα βαλει και 1 ναρκισο στο δευτερο αλλα μου το εφαγε και αυτό!!!!!Δεν ειναι δικαιο αυτο!!!!!

helena2310
06.04.2011, 13:39
Καλησπέρα σας
Θα ηθελα να εκφράσω ένα παράπονο!!!Σημερα το μεσημερι εκανα τον 1ο διαγωνισμο στο marzanna με τους νάρκισους και το σανο και αφου εκανα το πρώτο μετά μου χάθηκε και μπήκε σε άλλο που εχει μονο ναρκισους!!!Γιατί γίνεται αυτο;Κανονικα θα επρεπε να μένει και οταν τελειώνει το eventτοτε να φεύγουνε και ειχα βαλει και 1 ναρκισο στο δευτερο αλλα μου το εφαγε και αυτό!!!!!Δεν ειναι δικαιο αυτο!!!!!

είσαι καινουριος σωστά? μπορείς να γυρίσεις στο προηγούμενο βήμα από τα βελάκια που έχει επάνω αριστερά με τον αριθμό του κάθε βήματος και να συνεχίσεις το πρώτο βήμα... και μην ανησυχείς δεν σου έφαγε τίποτα.

-evaki1234-
06.04.2011, 13:54
teleio to kainourgio event
:):o:D:p

πιτσιρικος
06.04.2011, 14:04
Γεια σε ολους.Μηπως μπορειτε να μου πειτε αν στο event δινει ποντους μονο η Ματζανα ή δινουν και τα παρτερια μπλε κλπ χρωματα; Ισως εχει απαντηθει νωριτερα αλλα δεν εχω χρονο για το ψαξω. Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΙΩΑΝΝΗΣ1997
06.04.2011, 14:13
:confused:valtes ston kipo dinoun pe

δε καταλαβες τι εννοω .μαλλον δεν ημουνα σαφης.τελειωσα και το 2ο βημα καιηθελα να ρωτησω αμα ειναι φυσιολογικο να εχω στη μπαρα 2 μαρτζανες το χειμωνα απ τη στιγμη που το παιχνιδι μας δινει την δυνατοτητα να παρουμε μονο μια:confused:

karamoyzas
06.04.2011, 14:18
Kai oson afora tous paixtes pou epai3an to poloniko event tote.. gousto tous kai kapelo tous! Sto forum eixan kanei mexri kai 3exwristi enotita gia na allilovoithounte (oloi to eixame dei kai oloi 3erame oti mporousame na paroume meros) alla de pigame oloi.. giati? an variosastan de sas eftege kaneis para mono o eauto sas!

i prosegkisi soy einai la8os.distixos den eimaste oloi argosxoloi exoyme doyleies kai oikogenia ektos an merikoi bazoyn tin farmerama panw apo ayto tote exeis dikaio.
oso gia ta paidia poy ekanan to poloniko event exoyn pleonektima(p.e xartotalira) pws na to kanoyme kai ftei klasika i eteria.an ayto to 8eoris dikaio tote paw paso.exw tin entiposi pws oloi mas exoyme tis idies eykeries edw mesa.

H3rbalist
06.04.2011, 14:22
:confused:

δε καταλαβες τι εννοω .μαλλον δεν ημουνα σαφης.τελειωσα και το 2ο βημα καιηθελα να ρωτησω αμα ειναι φυσιολογικο να εχω στη μπαρα 2 μαρτζανες το χειμωνα απ τη στιγμη που το παιχνιδι μας δινει την δυνατοτητα να παρουμε μονο μια:confused:
se oloys to idio symbainei.....mporei na mi mazevoume krina allaexoyme apo 2 terasties..... lakoybes

]thunder[
06.04.2011, 14:27
:confused:

Υπάρχει σχετική ανακοίνωση εδώ http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=854008#post854008 στο τελευταίο post.

H3rbalist
06.04.2011, 14:28
[
μαζεψα ....αλλα 5 κρινα σε 2 μερεσ τα εκανα 17...
μην παιδευεστε εσεις ..καλοι μου γειτονες.... σ αυτο το event ολα τα αυτοκολλητα ειναι δικα μου!!!!!!!!!!!

\

ΙΩΑΝΝΗΣ1997
06.04.2011, 14:33
thunder[;855943']Υπάρχει σχετική ανακοίνωση εδώ http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=854008#post854008 στο τελευταίο post.

ευχαριστω δε το ειχα διαβασει:)

stalo72
06.04.2011, 14:36
thelo na rotiso kati sxetika me tin ergasia 5 stin kampania marzanna stin diamantenia kampania perneis 120 ores theristiki? epeidi mou fanikan polles leo mipos kai egeine kapio lathos.:)

]thunder[
06.04.2011, 14:50
thelo na rotiso kati sxetika me tin ergasia 5 stin kampania marzanna stin diamantenia kampania perneis 120 ores theristiki? epeidi mou fanikan polles leo mipos kai egeine kapio lathos.:)

Δεν είναι λάθος, είναι σωστή η αμοιβή.

gianhs04
06.04.2011, 15:03
narkisso dn ginete na agorazoume i na stelnoume dwro????

theoharis2000
06.04.2011, 15:14
narkisso dn ginete na agorazoume i na stelnoume dwro????

δυστυχως οχι:(:Συχνές ερωτήσεις

Που μπορώ να βρω Νάρκισσους;

Απο τις συγκομιδές των χωραφιών σας, στάβλους και δέντρα. (αντιγραφη απο τις σ.ε.Αμα θες δες το και μονος σου στο post 2 http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=56087 ):cool:

manteo8
06.04.2011, 15:25

nai alla dineis kai 55 malia lagoy !!!!! an ta agorases posa xortotalira itheles!!! opote den tais pairneis tzampa tis 120 ores!!!!!!:confused::confused::confused::confused: :confused:

froggela
06.04.2011, 15:25
ευχαριστώ πολύ και συγνώμη!!!!

victor-ion
06.04.2011, 15:32
Ειμαι πραγματικά ενθουσιασμένη με τις τεράστιες εργαλειοθήκες...!!!!!!!!!!!!!
3 ολόκληρες...!!!!! Βέβαια τα ναρκισσακια δεν ξερω αν θα μαζευτούνε αλλά... εγω εξακολλουθώ να ειμαι ενθουσιασμένη...!! το τέλειο δωρο ever!!!

:D:D:D:D:D:D
:p:p:p:p:p:p
;);););););)

KATHRIN26GR
06.04.2011, 15:38
Καλησπέρα και από εμένα!!!!
Ήθελα να πώ ότι το event είναι τέλειο!!!!!!
Απλώς βρε παιδιά μου,μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι με τους νάρκισους?????
Θέλει 450 συνολικά,για αν μπορέσεις να τελειώσεις το event όλο!!!Δηλαδή 90 κατά μέσο όρο την ημέρα!!!!Νομίζω πως είναι αδύνατον να ολοκληρώσει κάποιος,αφού κατα μέσο όρο την ημέρα μας δίνει 10-15 το πολύ εώς 20!!!!!
Είμαι στο 40 επίπεδο,και έχω όλο τον άγριο κήπο με χωράφια και τη βασική φάρμα τη μισή με χωράφια και στάβλους με λίγα δεντράκια,τα οποία νυχθημερών σπέρνω και μαζεύω,αλλά πάνω από 15 την ημέρα δε μου δίνει!!
Μπορεί να γίνει κάτι?????Και σπέρνω προϊόντα με μεγάλους ΠΕ!!!!!!
Ευχαριστώ και φιλίαααααααα!!!!!!!!

KABOOM9
06.04.2011, 15:40
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ EVENT ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ;:confused::confused:

theoharis2000
06.04.2011, 15:41
Καλησπέρα και από εμένα!!!!
Ήθελα να πώ ότι το event είναι τέλειο!!!!!!
Απλώς βρε παιδιά μου,μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι με τους νάρκισους?????
Θέλει 450 συνολικά,για αν μπορέσεις να τελειώσεις το event όλο!!!Δηλαδή 90 κατά μέσο όρο την ημέρα!!!!Νομίζω πως είναι αδύνατον να ολοκληρώσει κάποιος,αφού κατα μέσο όρο την ημέρα μας δίνει 10-15 το πολύ εώς 20!!!!!
Είμαι στο 40 επίπεδο,και έχω όλο τον άγριο κήπο με χωράφια και τη βασική φάρμα τη μισή με χωράφια και στάβλους με λίγα δεντράκια,τα οποία νυχθημερών σπέρνω και μαζεύω,αλλά πάνω από 15 την ημέρα δε μου δίνει!!
Μπορεί να γίνει κάτι?????Και σπέρνω προϊόντα με μεγάλους ΠΕ!!!!!!
Ευχαριστώ και φιλίαααααααα!!!!!!!!

δεν μπορει:(
ακου και εμενα που ειμαι 49
αλλα εσενα σου δινει 20 γιατι εχεις μικρα φυτα
εμενα μου δινει 25:D:p;)

στου επιπεδο 80 μπορει να δινει και 40 την ημερα

KABOOM9 το event ειναι η αποστολη στην λαχαναγορα
και μην γραφεις στα κεφαλαια γιατι η καρτα πεφτει συννεφο απο τους BA

mirella33
06.04.2011, 15:50
Να κανω μια ερώτηση μιας και είναι το πρώτο μου event;
Για να προχωρήσεις στην επομενη εργασια θα πρεπει να εχεις ολοκληρώσει την ασημενια του κάθε επιπέδου;Γιατι δεν μου επιτρεπει να προχωρήσω με το βελάκι!

alexandrosa
06.04.2011, 15:52
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ EVENT ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ;:confused::confused:
και εγω αργησα να καταλαβω τι ειναι,γιατι μιλαω μονο ελληνικα.
εβεντ = δρωμενο ή αλιως αποστολη.

theoharis2000
06.04.2011, 15:53
Για να προχωρήσεις στην επομενη εργασια θα πρεπει να εχεις ολοκληρώσει την ασημενια του κάθε επιπέδου;Γιατι δεν μου επιτρεπει να προχωρήσω με το βελάκι!

ναι την ασημενια πρεπει.
Γιατι?
Δεν σου ανοιγει την επομενη?
Μηπως δεν εχεις παραδοσει?

.selia.
06.04.2011, 15:53

ναι πρεπει να κανεις την ασημενια τουλαχιστον και μετα μπορρεις να προσωρησεις στο επομενο βημα.

mirella33
06.04.2011, 15:56
ναι την ασημενια πρεπει.
Γιατι?
Δεν σου ανοιγει την επομενη?
Μηπως δεν εχεις παραδοσει?

Εχω ολοκληρωσει τις ασημενιες 1-2 αλλα την τριτη την εχω μιση και δεν με αφηνει να προχωρησω στην 4 αλλα ευχαριστω απαντηθηκε η ερωτηση μου!!

theoharis2000
06.04.2011, 15:57
Εχω ολοκληρωσει τις ασημενιες 1-2 αλλα την τριτη την εχω μιση και δεν με αφηνει να προχωρησω στην 4 αλλα ευχαριστω απαντηθηκε η ερωτηση μου!!

παρακαλω:)

παει αυτο.Κανενας αλλος ?

Jimakozzz
06.04.2011, 16:06
to event teleiwnei xhmerwmata kyriakhs?

theoharis2000
06.04.2011, 16:08
to event teleiwnei xhmerwmata kyriakhs?

τελιωνει στις 00:59 ωρα Ελλαδας:)

Jimakozzz
06.04.2011, 16:09
euxaristw poly!

theoharis2000
06.04.2011, 16:11
euxaristw poly!

παρακαλω:)

αλλος?

vasilakiioanna
06.04.2011, 16:12
μηπωσ ξερει κανεισ να μου πει που μπορω να βρω τουσ ναρκισσουσ;;;;;;;:) α..... και κατι αλλο τριανταφυλλα ποτε μπορω να φυτεψω;;;;; ειμαι στο επιπεδο 29:)

theoharis2000
06.04.2011, 16:14
μηπωσ ξερει κανεισ να μου πει που μπορω να βρω τουσ ναρκισσουσ;;;;;;;:) α..... και κατι αλλο τριανταφυλλα ποτε μπορω να φυτεψω;;;;; ειμαι στο επιπεδο 29:)

στο επιπεδο 66 για τα τριανταφυλλα και για τους ναρκισσους μπορεις μονο απο δεντρα/σταβλους/χωραφια

επομενος

Jimakozzz
06.04.2011, 16:14
tous pairneis apo th sygomidh! ta triantafylla yparxoun se sygekrimena events kai sou dinoun 80 pontous to 1 megalo xwrafi!

koufolspyp
06.04.2011, 16:17
που μπορώ να βρώ το θέμα εκεί που συζητάτε για τα ξένα έβεντ. αυτά που γράψατε για το πολωνικό έβεντ που βρίσκονται. ψάχνω ψάχνω αλλά τίποτα.

πώς μπορώ και εγώ να ξέρω πότε γίνονται ξένα έβεντ και να παιρνω μέρος.

theoharis2000
06.04.2011, 16:24
[QUOTE=koufolspyp;856307]που μπορώ να βρώ το θέμα εκεί που συζητάτε για τα ξένα έβεντ. αυτά που γράψατε για το πολωνικό έβεντ που βρίσκονται. ψάχνω ψάχνω αλλά τίποτα.

πώς μπορώ και εγώ να ξέρω πότε γίνονται ξένα έβεντ και να παιρνω μέρος.[/QUOTE
συγγνομη δεν το βρισκω

tomoutro
06.04.2011, 16:26
Παίζω 7 μήνες κ είναι το πρώτο event που μας έχουν αποκλίσει το δικαίωμα να το ολοκληρώσουμε αν αυτό επιθυμούμε!!! Και το λέω αυτό γιατί είναι το μοναδικό event που η ολοκλήρωση του εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τους νάρκησους που θα μαζέψουμε από χωράφια, δέντρα κ σταύλους και δεν έχουμε την δυνατότητα ούτε με χαρτοτάληρα ούτε με δώρα από γείτονες αλλά ούτε καν με φιορίνια να φτάσουμε ως το τέλος. ΄Αδικο δεν είναι αυτό??? Και αν έχω λάθος θα ήθελα κάποιος να μου πει ότι γκρινιάζω χωρίς ουσιαστικό λόγο!! Είμαι επίπεδο 73 κ έχω μαζέψει 44 νάρκησους από χτες, έτσι δεν βγαίνει μέχρι το σάββατο το event!!!

nikexad
06.04.2011, 16:29
που μπορώ να βρώ το θέμα εκεί που συζητάτε για τα ξένα έβεντ. αυτά που γράψατε για το πολωνικό έβεντ που βρίσκονται. ψάχνω ψάχνω αλλά τίποτα.

πώς μπορώ και εγώ να ξέρω πότε γίνονται ξένα έβεντ και να παιρνω μέρος.

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=53646

pagotatzoy11957
06.04.2011, 16:30
παιδια παρατηρησα οτι με τις φραουλες παιρνω αρκετους ναρκισσους με το λαχανο τους λιγοτερους μπορει να ειναι τυχαιο αλλα εαν εχετε παρατηρηση κατι γραψτε το για να μαζεψουμε οσο το δυνατο περισσοτερους ναρκισσους

theoharis2000
06.04.2011, 16:32
Παίζω 7 μήνες κ είναι το πρώτο event που μας έχουν αποκλίσει το δικαίωμα να το ολοκληρώσουμε αν αυτό επιθυμούμε!!! Και το λέω αυτό γιατί είναι το μοναδικό event που η ολοκλήρωση του εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τους νάρκησους που θα μαζέψουμε από χωράφια, δέντρα κ σταύλους και δεν έχουμε την δυνατότητα ούτε με χαρτοτάληρα ούτε με δώρα από γείτονες αλλά ούτε καν με φιορίνια να φτάσουμε ως το τέλος. ΄Αδικο δεν είναι αυτό??? Και αν έχω λάθος θα ήθελα κάποιος να μου πει ότι γκρινιάζω χωρίς ουσιαστικό λόγο!! Είμαι επίπεδο 73 κ έχω μαζέψει 44 νάρκησους από χτες, έτσι δεν βγαίνει μέχρι το σάββατο το event!!!

αφου λες οτι μπορουμε να σεδιορθοσουμε σου λες λοιπον οτι:

1)πρεπει να ηρεμισεις
2)αυτο εδω το σημειο ειναι λαθος:ούτε με χαρτοτάληρα ούτε με δώρα από γείτονες αλλά ούτε καν με φιορίνια να φτάσουμε ως το τέλος.
γιατι με φιορινια μπορουμε να το κανουμε , με χορτοταλιρα μπορεις να βγαλεις ,ενα βημα,το μνο δικιο ειναι πως οι φιλοι μας δεν μπορουν να μας στειλουν:(

pagotatzoy11957 θα το δοκιμασω κι αμα βρω κατι θα σου πω

nikexad σε ευχαριστω.Με εβγαλες απο την δυσκολη θεση

ΛΙΛΑ.
06.04.2011, 16:39
παιδια παρατηρησα οτι με τις φραουλες παιρνω αρκετους ναρκισσους με το λαχανο τους λιγοτερους μπορει να ειναι τυχαιο αλλα εαν εχετε παρατηρηση κατι γραψτε το για να μαζεψουμε οσο το δυνατο περισσοτερους ναρκισσους

πριν λιγο μαζεψα φραουλες απο βασικη φαρμα και ολο το αγριο λιβαδι και ξερεις ποσους ναρκισους πορα ;;;, 0! μηδεν!!!!:(

Achillk
06.04.2011, 16:40
Είναι στο παιχνίδι!Διάβασε τις σ.ε ερωτήσεις εδώ και θα σου λυθούν πολλές απορίες;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=853532#post853532

Και ό,τι άλλες απορίες σου δημιουργηθούν πέρασε απο δώ;)

Είναι η πρώτη μέρα του event,μπορεί αύριο να έχεις καλύτερα αποτελέσματα:)

Όντως σήμερα είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα. :)

nikos1997.
06.04.2011, 16:40
Αξιολογήστε το αγρόκτημά μου! (http://www.farmeramafans.net/gr?ID=5049267&N=nikos1997.)

to martzana event 8eli pola louloudia 8alo na kano tis apostoles me ta milia

sofia_choum
06.04.2011, 16:43
[quote=vasilakiioanna;856294]μηπωσ ξερει κανεισ να μου πει που μπορω να βρω τουσ ναρκισσουσ;;;;;;;:) α..... και κατι αλλο τριανταφυλλα ποτε μπορω να φυτεψω;;;;; ειμαι στο επιπεδο 29:)[/quoteypomonh sto 66!!!!!!!:)

theoharis2000
06.04.2011, 16:47
[quote=vasilakiioanna;856294]μηπωσ ξερει κανεισ να μου πει που μπορω να βρω τουσ ναρκισσουσ;;;;;;;:) α..... και κατι αλλο τριανταφυλλα ποτε μπορω να φυτεψω;;;;; ειμαι στο επιπεδο 29:)[/quoteypomonh sto 66!!!!!!!:)

της εχω απαντησει ηδη:p
σε προλαβα:p;):)

Alkinoos_72
06.04.2011, 16:48
Μάλλον δεν έχει κάποια συγκεκριμμένη λογική, εκτός και αν οι mods μπορούν να μεταβάλλουν τους παρεχόμενους νάρκισους κατά βούληση και κατά περίπτωση. Το λέω αυτό γιατί πριν από περίπου 6 ώρες, από 79 χωράφια με φασόλια πήρα γύρω στους 6 νάρκισους και τώρα, από τα ίδια χωράφια με φασόλια πάλι, πήρα μόνο 2!!!
Αν έχει κανείς κάτι άλλο ας το γράψει :confused:

christi061970
06.04.2011, 17:02
να ρωτήσω κάτι που νομίζω ξαναρωτήθηκε αλλά δεν μπορώ να βρω που το είδα!!
γιατί κερδίζουμε δύο μαρτζανα χειμώνα(προς το παρόν αυτό κέρδισα)???
δηλάδη αν κερδίσουμε και τα υπόλοιπα θα είναι πάλι επι 2???? :d:d:d

theoharis2000
06.04.2011, 17:03
να ρωτήσω κάτι που νομίζω ξαναρωτήθηκε αλλά δεν μπορώ να βρω που το είδα!!
γιατί κερδίζουμε δύο μαρτζανα χειμώνα(προς το παρόν αυτό κέρδισα)???
δηλάδη αν κερδίσουμε και τα υπόλοιπα θα είναι πάλι επι 2???? :d:d:d

μιπως το ειδες εδω?:

Γεια χαραντάν αγρότες.

Με την ενάρξη του event σε όλες τις χώρες παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα :
Μερικοί χρήστες από εσάς έχετε αναβαθμίσεις που δεν έχετε πάρει ως έπαθλα.

Αποφασίσαμε λοιπόν οτι μπορείτε να τις κρατήσετε. Αν δεν τις θέλετε μπορείτε απλά να τις διαγράψετε και να τις κρατήσετε στην μπάρα.

βοηθησα?

christi061970
06.04.2011, 17:08
μιπως το ειδες εδω?:

Γεια χαραντάν αγρότες.

Με την ενάρξη του event σε όλες τις χώρες παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα :
Μερικοί χρήστες από εσάς έχετε αναβαθμίσεις που δεν έχετε πάρει ως έπαθλα.

Αποφασίσαμε λοιπόν οτι μπορείτε να τις κρατήσετε. Αν δεν τις θέλετε μπορείτε απλά να τις διαγράψετε και να τις κρατήσετε στην μπάρα.

βοηθησα?

Σ΄ευχαριστώ πολύ!! βεβαίως και βοήθησες!!
εδώ δεν έχουμε χωρο για δύο Μαρτζανα είμαστε!!!!!!!:):):)

-deskou-
06.04.2011, 17:41
θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί τα δώρα που δίνουν οι αποστολές είναι πάρα πολύ καλά...:):):)

όσον αφορά τους νάρκισσους, πιστεύω (και κάπου είχα δει) οτι όσους πιο πολλούς πόντους εμπειρίας δίνουν τα φυτά τόσο περισσότερους θα μαζέψουμε.

th_annoula88
06.04.2011, 17:44
Μάλλον δεν έχει κάποια συγκεκριμμένη λογική, εκτός και αν οι mods μπορούν να μεταβάλλουν τους παρεχόμενους νάρκισους κατά βούληση και κατά περίπτωση. Το λέω αυτό γιατί πριν από περίπου 6 ώρες, από 79 χωράφια με φασόλια πήρα γύρω στους 6 νάρκισους και τώρα, από τα ίδια χωράφια με φασόλια πάλι, πήρα μόνο 2!!!
Αν έχει κανείς κάτι άλλο ας το γράψει :confused:

Από 100 περίπου χωράφια ραπανάκι βγάζω 15 με 17 νάρκισσους. Μάλλον όσο πιο πολλοί πε τόσο πιο πολλοί νάρκισοι... Υπομονή:cool:

KATHRIN26GR
06.04.2011, 18:00
δεν μπορει:(
ακου και εμενα που ειμαι 49
αλλα εσενα σου δινει 20 γιατι εχεις μικρα φυτα
εμενα μου δινει 25:D:p;)

στου επιπεδο 80 μπορει να δινει και 40 την ημερα

KABOOM9 το event ειναι η αποστολη στην λαχαναγορα
και μην γραφεις στα κεφαλαια γιατι η καρτα πεφτει συννεφο απο τους BA
Μη στεναχωριέσαι!!!!Εμένα το πολύ μέχρι 11 μόνο μου έχει δώσει μέσα σε μια μέρα!!!!!Σνιφ Σνίφ.......:(

-Marios981-
06.04.2011, 18:03
egw pali se 90 xwrafia batomouro vgazw 28-35 narkisous xD

!tarantula!
06.04.2011, 18:06
Δυστυχώς, με τον ρυθμό που δίνει νάρκισσους, δεν προλαβαίνεις ούτε σε 7 μέρες να το τελειώσεις, ακόμα και αν τις είχαμε. Δεν βγάζει καθόλου ή 2-3 και σε μεγάλα φυτά! Θα παρακαλέσω ή να αυξήσουν τον αριθμό των λουλουδιών κατά την συγκομιδή ή να αυξήσουν τον χρόνο του event!

nikos1997.
06.04.2011, 18:07
ego bgazo 20 narkisous kai fitebo krinous kanoun 12 ores ala me nero kanoun 9 eimai 60 level

theoharis2000
06.04.2011, 18:21
Μη στεναχωριέσαι!!!!Εμένα το πολύ μέχρι 11 μόνο μου έχει δώσει μέσα σε μια μέρα!!!!!Σνιφ Σνίφ.......:(

δεν σου ειπα πως στεναχοριεμαι:);):D
γιατι το λες αυτο:rolleyes::p
απλα δεν μου αρεσε που δεν μπορουν και οι φιλοι μας να μας στειλουν

natalia_prod72
06.04.2011, 18:36
kapou diavasa oti 8a paei mexri deutera ali8evei?????

theoharis2000
06.04.2011, 18:39
kapou diavasa oti 8a paei mexri deutera ali8evei?????

δεν μας εχουν πει κατι τετοιο οποτε μαλλον οχι(αλλα καλο θα ηταν:D)

figbis
06.04.2011, 18:50
kserei kaneis poso malli agkyras thelei sto 5/6 tou event????????????

.antonella500.
06.04.2011, 18:51
:confused::confused::confused::confused::confused: Συγνώμη, αλλά τι είναι το μαρτζάνα event? :confused::confused::confused::confused::confused:

soula7112
06.04.2011, 18:57

den eimai sigouri apoti 8imame pou to eida extes 55 me epifila3i ama 3eri kai kapoios allos kalitera as nas pei.

figbis
06.04.2011, 19:00
as mas pei kapoios re paidia pou to evgale to 5/6 tou event, poso malli thelei synolika???? eyxaristw soula pantws.

DrHouse98
06.04.2011, 19:01
:confused::confused::confused::confused:Εγώ είμαι λίγο άσχετη! Τι είναι το μαρτζάνα event? Οι κούκλες με τα σιτάρια?:confused::confused::confused::conf used:
Μαρτζάνα ήταν ένα event στην Πωλονία,ναι αυτή η κούκλα είναι.Τώρα το event ήρθε και στην Ελλάδα.Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=55920

heartpick
06.04.2011, 19:03

den eimai sigouri apoti 8imame pou to eida extes 55 me epifila3i ama 3eri kai kapoios allos kalitera as nas pei.

as mas pei kapoios re paidia pou to evgale to 5/6 tou event, poso malli thelei synolika???? eyxaristw soula pantws.

55 malli synolo k 30 kotes paidia :)

[poph]
06.04.2011, 19:05
γεια σου soula7112!!!!!!κοιτα μεσα στους ναρκισσους μηπως βρεις καμια πασχαλιτσα ξεχασμενη:D:D;)

figbis
06.04.2011, 19:07
s'eyxaristw

soula7112
06.04.2011, 19:11
55 malli synolo k 30 kotes paidia :)

parakalo kai kalo mazema aiiii na doume mpouroum mpouroum oli sto mantri:D:D:D:D

stavroscy
06.04.2011, 19:24
ti tha ginoun i narkisi pou tha mas apominoun ??

giannis_martinis
06.04.2011, 19:24
55 malli kai 30 kotes

[poph]
06.04.2011, 19:38
εχω δει πολλα ασχετα ποστ και διπλοποσταρισματα τον τελευταιο καιρο αλλα δεν εφαγε κανεις καρτα.καλα εκανες και μας το υπενθυμισες .εχω καρτες στη συλλογη μου απο προηγουμενο event γιατι εκανα τολαθος να γκρινιαξω γι αυτο και δεν λεω τιποτα για τους λιγοστους σπανιους κιτρινιαρηδες ναρκισσους.επισης θα ηθελα να πω οτι αν καποιοι εκαναν το event σε αλλη χωρα μπραβο τους αλλα μη μας το κοκορευονται και μας λενε οτι ειναι και αδικημενοι.εκαναν μακραν συζητηση στις προηγουμενες σελιδες και κανενας μοντ δεν τους εκανε καμια παρατηρηση.εγω απλα ειπα ενα γεια σε μια καλη συμπαικτρια μου που προσπαθουμε να παιξουμε με οτι μας προσφερουν.αν θελουν ας μου ριξουν καρτα:eek:

soula7112
06.04.2011, 19:49
;856904']εχω δει πολλα ασχετα ποστ και διπλοποσταρισματα τον τελευταιο καιρο αλλα δεν εφαγε κανεις καρτα.καλα εκανες και μας το υπενθυμισες .εχω καρτες στη συλλογη μου απο προηγουμενο event γιατι εκανα τολαθος να γκρινιαξω γι αυτο και δεν λεω τιποτα για τους λιγοστους σπανιους κιτρινιαρηδες ναρκισσους.επισης θα ηθελα να πω οτι αν καποιοι εκαναν το event σε αλλη χωρα μπραβο τους αλλα μη μας το κοκορευονται και μας λενε οτι ειναι και αδικημενοι.εκαναν μακραν συζητηση στις προηγουμενες σελιδες και κανενας μοντ δεν τους εκανε καμια παρατηρηση.εγω απλα ειπα ενα γεια σε μια καλη συμπαικτρια μου που προσπαθουμε να παιξουμε με οτι μας προσφερουν.αν θελουν ας μου ριξουν καρτα:eek:

pesta xrisostomi ego den exo karta nomizo diladi den 3ero les na tin paro tora;ti kala:D:D:D na do kai pos einai:D:D:D

yiannakiou
06.04.2011, 20:06
:D:D:D:D:D:Dγεια τι κανετε ;;;;;;;;;;;;:confused::confused::confused::confuse d::confused:

athorivi
06.04.2011, 20:11
γι αυτο δεν περνουμε ναρκισσους , γιατι περνουμε καρτες. σε αυτο το παιχνιδι οτι περνει κανεις καλο ειναι !

Alida#
06.04.2011, 20:12
soula7112 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=172658) διαβασε σε παρακαλω τους κανονες που υπάρχουν στην υπογραφη μου και μη κανεις σπαμ συνεχεια

soula7112
06.04.2011, 20:15
signomi vre pedia eimai se la8os enotita;kouventoula sxetika me.... se afti tin enotita den milame;tote giati onomazete etsi;

Alida#
06.04.2011, 20:17
διπλοποστάρεις και επίσης μονο για το event δεν μιλας:)

soula7112
06.04.2011, 20:18
enta3i vre pedia signomi:(

-theodwra-ael-
06.04.2011, 20:35
Κάτι περίεργο μου συνεβη σήμερα.Τελειωσα κανονικα το 2ο βήμα απο το event κέρδισα morzana το χειμωνα και το εβαλα στον κηπο μου...μετα απο λιγες ωρες που μπηκα παλι για να μαζεψω τα φυτα μου κοιταξα στην μπαρα και ειδα οτι ειχα ακομη ενα morzana το χειμωνα.Το τοποθετησα και μετρουσε κανονικα ωρα για να παρω τους π.ε μου....!ειναι κανονικο αυτο?δηλαδη σου δινει 2 morzana???:confused:

victor-ion
06.04.2011, 20:53
Κάτι περίεργο μου συνεβη σήμερα.Τελειωσα κανονικα το 2ο βήμα απο το event κέρδισα morzana το χειμωνα και το εβαλα στον κηπο μου...μετα απο λιγες ωρες που μπηκα παλι για να μαζεψω τα φυτα μου κοιταξα στην μπαρα και ειδα οτι ειχα ακομη ενα morzana το χειμωνα.Το τοποθετησα και μετρουσε κανονικα ωρα για να παρω τους π.ε μου....!ειναι κανονικο αυτο?δηλαδη σου δινει 2 morzana???:confused:

Εχει συμβει σε όλους ή τουλαχιστον στους περισσοτερους και μπορουμε να τις κρατησουμε και τις 2!

-theodwra-ael-
06.04.2011, 20:57
Εχει συμβει σε όλους ή τουλαχιστον στους περισσοτερους και μπορουμε να τις κρατησουμε και τις 2!
σ' ευχαριστώ πολύ :)

geru1975
06.04.2011, 21:20
να πω 2 κουβεντουλες μονο κ παρακαλω τους mod μην σβησουν το μηνυμα. εγω προσωπικα δεν εκανα το πολωνικο event, κανεις δεν μου απαγορευσε, κανεις δεν με ενημερωσε (λογικο) ουτε τους αλλους, απλα ψαχνουν ολα τα events σε ολες τις σημαιες. οσοι το εκαναν, το εκαναν οχι χωρις κοπο, κ αν δεν γινοταν στην ελλαδα, τσαμπα κοπος γιατι απ' οτι διαβασα το επα8λο δεν "λειτουργουσε" στο ελληνικο site. καλυτερα λοιπον να κοιταμε τι μπορουμε να κανουμε εμεις, εδω, τωρα, παρα τι εκαναν ΑΛΛΟΙ ρισκαροντας. και μια συμβουλη: φυτεψτε ο,τι πιο χρονοβορο εχετε, οποιο επιπεδο κ να ειστε. δινει ναρκισσους. καλη τυχη κ λιγοτερη γκρινια :)

Συμφωνω! Γκρινια και μόνο γκρινια δυο μέρες τώρα. Ελεος βρε παιδιά, ένα παιχνίδι είναι για να παιρνάμε καλά. Αν θέλετε μορώ να σας απαριθμήσω μερικούς σσοβαρούς λόγους να χαλιεστε...

peskandritsa1965
06.04.2011, 21:25
Γεια χαραντάν αγρότες ,

Εδώ μπορείτε να πείτε τις απόψεις σας σχετικά με το Μαρτζάνα event.

Ποστ τα οποία θα είναι άσχετα με το θέμα θα διαγράφονται.

Γιατί κάποιοι φίλοι κέρδισαν διπλή Μαρτζάνα το Χειμώνα όταν ολοκλήρωσαν την ασημένια καμπάνια ενώ εγώ κέρδισα μόνο μία;

stefroditis
06.04.2011, 21:30
Συμφωνω! Γκρινια και μόνο γκρινια δυο μέρες τώρα. Ελεος βρε παιδιά, ένα παιχνίδι είναι για να παιρνάμε καλά. Αν θέλετε μορώ να σας απαριθμήσω μερικούς σσοβαρούς λόγους να χαλιεστε...
εισαι σωστος! εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το δρωμενο τωρα μολις εκανα την εργασια 3 και πηρα καλαθια(απο τις εργαλιοθηκες), εφτιαξα το χρωματοπωλειο.
καλη διασκεδαση παιδια με το δρωμενο!!!!!

geru1975
06.04.2011, 21:37
εισαι σωστος! εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το δρωμενο τωρα μολις εκανα την εργασια 3 και πηρα καλαθια(απο τις εργαλιοθηκες), εφτιαξα το χρωματοπωλειο.

και στο 6ο βημα δίνει δυο εργαλειοθηκες XXL!!

stefroditis
06.04.2011, 21:43
και στο 6ο βημα δίνει δυο εργαλειοθηκες XXL!!
ναι εχει καλα δωρακια, απ'ολα μιλια, σουπερ τροφες λιπασματα, εργαλιοθηκες.
αξιζει γενικα

popyfun
06.04.2011, 21:46
ποσο δικαιο ειναι για ενα παιχνιδι , καποιοι να εχουν διπλη μαρτζανα ? οι υπολοιποι παικτες που εχουν μια δεν ειναι αδικο γι αυτους . οι υπευθυνοι τι λενε για ολο αυτη την αδικια . και αυτο γαργαρα πρεπει να το κανουμε ? ρωτω ?

-snorkel-
06.04.2011, 21:52
ειναι αναβαθμίσεις. τι να κάνεις μια αναβάθμιση αν δεν έχεις το κεντρικό;

heartpick
06.04.2011, 22:57
ποσο δικαιο ειναι για ενα παιχνιδι , καποιοι να εχουν διπλη μαρτζανα ? οι υπολοιποι παικτες που εχουν μια δεν ειναι αδικο γι αυτους . οι υπευθυνοι τι λενε για ολο αυτη την αδικια . και αυτο γαργαρα πρεπει να το κανουμε ? ρωτω ?

tosh skasila gia th 2plh martzana? ti dinei pia ektos apo ligous p.e parapanw ap thn mia! xrysafi? kotera? villa sto lagonhsi? .... paixnidi einai oxi xrhmatisthrio, hremia paidia... :)
mh xalate poly xrono griniazontas de 8a teleiwsete to event ...

nikexad
06.04.2011, 23:08
paixnidi einai oxi xrhmatisthrio, hremia paidia... :)
Τι τα ψαχνεις....
Ειναι τοση μεγαλη η καψα που εχουν ορισμενοι για γκρινια και να τα χωσουν στον οποιονδηποτε (παικτες και mods) που δεν φτανει που γραφουν αλλα κι αλλα, δεν προσεχουν καν αυτα που ματαια προσπαθουν να τους εξηγησουν.....

ειναι αναβαθμίσεις. τι να κάνεις μια αναβάθμιση αν δεν έχεις το κεντρικό;

Ματαιοτης.
Κι αυριο παλι θα ξαναγινουν καμια δεκαρια ερωτησεις γιατι μερικοι να εχουν 5-10-20 Μαρτζανες κι εγω ο αδικημενος/η, μονο μια.

keftes2010
06.04.2011, 23:19
κρίμα μόνο που είναι αναβαθμίσεις και δεν μπορούν να τοποθετηθούν ξεχωριστά, γιατί είναι πολύ χαριτωμένα σκιτσάκια!

powerranger91
07.04.2011, 00:44
Γιατί κάποιοι φίλοι κέρδισαν διπλή Μαρτζάνα το Χειμώνα όταν ολοκλήρωσαν την ασημένια καμπάνια ενώ εγώ κέρδισα μόνο μία;

tosh skasila gia th 2plh martzana? ti dinei pia ektos apo ligous p.e parapanw ap thn mia! xrysafi? kotera? villa sto lagonhsi? .... paixnidi einai oxi xrhmatisthrio, hremia paidia... :)
mh xalate poly xrono griniazontas de 8a teleiwsete to event ...
ki egw mono mia phra.skasila m! :p

κλιν
07.04.2011, 06:36
otan kapoios exei paei sto Bahamarama, ta epipleon milia se ti tha xrhsimeusoun ektos apo apo psekasmo kai xairethsmous?????:rolleyes:

-Magestic-
07.04.2011, 06:39
otan kapoios exei paei sto Bahamarama, ta epipleon milia se ti tha xrhsimeusoun ektos apo apo psekasmo kai xairethsmous?????:rolleyes:

φιλε κλιν εισαι σε τελειως λαθος ενοτητα.
εδω ειναι κουβεντουλα για το εβεντ μαρζανα.

αγγελικη66
07.04.2011, 06:41

μπραβο!!!!!!πως μαζευεις τοσα λουλουδια;;;;;εκτος αν δεν εκανες ολοκληρες την 1 και 2;;;;

κλιν
07.04.2011, 06:47
to lew me aformh to event pou dinei milla........

αγγελικη66
07.04.2011, 06:49

και εγω ειμαι στο 70 επιπεδο.προσπαθω και οσο κανω!!!!!!
νομιζω οτι ετσι επρεπε να ειναι ολα τα ιβεντ!
δεν μπορω να καταλαβω πως μπορεις να απολαυσεις ενα παιχνιδι που σου δινει τη δυνατοτητα να τελειωσεις μια προσπαθεια σε λιγα λεπτα δινοντας σου τη δυνατοτητα να τα αγορασεις ολα σε λιγα λεπτα!
εκτος αν δεν παιζεις για χαλαρωση αλλα ............

-Magestic-
07.04.2011, 06:52
to lew me aformh to event pou dinei milla........

δηλαδη??? τι σχεση εχουν τα μιλια που δινει το εβεντ με αυτο που ρωτησες?
αν το ρωτας για να δεις αν θα κανεις τα βηματα εκεινα που δινουν τα μιλια αλλη κουβεντα.
τα μιλια εκτος απο το μπαχαμαραμα κανουν αυτα που αναφερες πριν δεν γνωριζω κατι αλλο.

κλιν
07.04.2011, 06:54
ok....se euxaristw

-Magestic-
07.04.2011, 06:58
ok....se euxaristw

παρακαλω :)

petrakiis
07.04.2011, 07:33
καλημερα.σας παρακολουθω τοσες μερες και φωναζετε για την μαρτζανα!!πραγματικα τοσο πολυ σας απασχολει αυτο?τους ποντους ειτε εχουμε την μαρτζανα ειτε οχι θα τους μαζεψουμε!!τ'αλλα να σας ενδιαφερουν που δεν μπορουμε να παρουμε σε αλλη περιπτωση!!;)

-sonic21-
07.04.2011, 07:40
καλημερα
επειδη πραγματικα δειχνει να ειναι δυσκολο να μαζευτουν ολα τα απαιτουμενα λουλουδακια (ναρκισσοι), θα προτεινα να κανετε το ασημενιο σταδιο του καθε βηματος ωστε να ανοιξουν ολα τα βηματα και απο κει και περα να γινει καποια επιλογη αναλογα με το δωρο που δινεται.

πχ το ασημενιο σταδιο του 6 βηματος δινει 2 χχλ εργαλειοθηκες για 50 ναρκισσους, ειναι δωρο που αξιζει !!!

basano29
07.04.2011, 08:05
basano29

Καλημέρα στην ομάδα του farmerama και στα αγαπημένα γειτονάκια.

Βρε παιδιά δώστε μας μια παράταση για το event.
Exετε πολύ ωραία έπαθλα αλλά δεν προλαβαίνουμε να πάρουμε τίποτα.
Και από την συγκομιδή μαζεύουμε πολύ λίγα λουλούδια.
Κάντε κάτι.

Καλή συνέχεια:):):):)

olil11
07.04.2011, 08:32
κι εγω θα συμφωνησω με τους υπόλοιπους οτι μερες διαρκειας του event είναι λίγες

mariager
07.04.2011, 08:34
καλημέρα σε όλους! το event πραγματικά δίνει δωράκια πολύ χρήσιμα.όμως ο χρόνος που απαιτείται, όχι μόνο για να ολοκληρωθεί, αλλά και να επιλέξουμε ποια από τα έπαθλα μπορούμε να διεκδικήσουμε επιτυχώς, δεν είναι αρκετός:(δεν υπάρχει περίπτωση να παράταθεί ως την αρχή της εβδομάδας ή έστω να μας δοθούν περισσότερα λουλουδάκια;:rolleyes: καλή συνέχεια.

emmaki1989
07.04.2011, 08:54

ναι ρε παιδια ελεος δηλαδη!!!!!!!!!!!! σε καθε event τα ιδια και τα ιδια !!!! ολο οτι δεν προλαβαινετε και οτι δινει λιγα λουλουδια !! τι περιμενετε να σας τα χαρισουνε?? οσο και να παραπονιεστε τα ιδια θα μαζευετε ! οποτε φυτεψτε και σταματηστε την μουρμουρα!! και οποιοι βιαζονται να πληρωσουν με φιορινια . επισεις στην αποστολη μαλλιου δινει φιορινια παρτε απο εκει αν εχετε τοση καψα να την τελειωσετε σε μια μερα . και οπως διαβασα και καπου εδω μεσα καντε μονο το βημα που σας ενδιαφερει το δωρο . και αυτο με το event της πολονιας?? αλλο παλι και αυτο!!!!! σταματηστε να παραπονιεστε σε καθε τι καινουριο που προσπαθουν να κανουν οι υπευθυνοι του παιχνιδιου , γιατι δεν παραπονιεστε μονο για το event αλλα για ολα το ενα σας ξινιζει το αλλο σας βρομαει !! απο τα τοοοσα σχολια που διαβασα τα περισσοτερα ειναι παραπονα και παλι παραπονααα!!!! εγω πιστευω οτι πρεπει και τα παραπονα να διαγραφονται που να μην ψαχνουμε ολεσ τις σελιδες για να βρουμε κατι που να μας ενδιαφερει για το καθε event.

diamantaki_22
07.04.2011, 09:19
εγώ γιατί μπορώ να το εξαργυρώσω με φιορίνια και οι υπόλοιποι δνε μπορούν όπωε ιαβασα πιο πάνω?

emmaki1989
07.04.2011, 09:26
εγώ γιατί μπορώ να το εξαργυρώσω με φιορίνια και οι υπόλοιποι δνε μπορούν όπωε ιαβασα πιο πάνω?

λογικα ολοι μπορουνε με το 2ο εικονιδιο που δειχνει το κασελακι . μπορει να μην το εχουν δει

natalia_prod72
07.04.2011, 09:44
καλημερα
επειδη πραγματικα δειχνει να ειναι δυσκολο να μαζευτουν ολα τα απαιτουμενα λουλουδακια (ναρκισσοι), θα προτεινα να κανετε το ασημενιο σταδιο του καθε βηματος ωστε να ανοιξουν ολα τα βηματα και απο κει και περα να γινει καποια επιλογη αναλογα με το δωρο που δινεται.

πχ το ασημενιο σταδιο του 6 βηματος δινει 2 χχλ εργαλειοθηκες για 50 ναρκισσους, ειναι δωρο που αξιζει !!!

sumfwnw mazi suo kai egw auto kanw

adia_p
07.04.2011, 10:04
καλημερα

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο, η marzanna που προσπαθούμε να φτιάξουμε, στο 4 επίπεδο θέλει 75 νάρκισσους και στο 6 220 :( είναι λίγο δύσκολο να πάρουμε και το διακοσμητικό και τα άλλα δωρα....

thempamia
07.04.2011, 10:43
apokleietai na parei kapoia paratash to event?
Den iparxei periptwsh na bgei mexri to savato ayto..einai poli sigkouniko stous narkisous ayti ti fora.alles fores edine 50-60 peripou hmerisiws ap to iliko tou event(arwmata,karameles),twra dinei 20-30.apokleietai na bgei..
kai eidate e?den ***stika na gkriniaksw.to lew 3 meres afou arxise to event k afou epibebewsa auto pou lew
e? mia mikrh paratasoula?e?
fantastikoi mods?tha to prowthisete?e? ;p :p

DrHouse98
07.04.2011, 10:45
apokleietai na parei kapoia paratash to event?
Den iparxei periptwsh na bgei mexri to savato ayto..einai poli sigkouniko stous narkisous ayti ti fora.alles fores edine 50-60 peripou hmerisiws ap to iliko tou event(arwmata,karameles),twra dinei 20-30.apokleietai na bgei..
kai eidate e?den ***stika na gkriniaksw.to lew 3 meres afou arxise to event k afou epibebewsa auto pou lew
e? mia mikrh paratasoula?e?
fantastikoi mods?tha to prowthisete?e? ;p :p
Συμφωνώ:)!!!!

-sonic21-
07.04.2011, 11:10
Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο, η marzanna που προσπαθούμε να φτιάξουμε, στο 4 επίπεδο θέλει 75 νάρκισσους και στο 6 220 :( είναι λίγο δύσκολο να πάρουμε και το διακοσμητικό και τα άλλα δωρα....

Προσωπικα το ειχα κανει στον Πολωνικο σερβερ
Τα μονα που δεν ειχα προλαβει ηταν τα 2 τελευταια σταδια στο 6ο βημα, το +50% και η τελευταια αναβαθμιση της Μαρζανα + 5000 ΠΕ.
Σε οτι αφορα την τελευταια αναβαθμιση δεν ηταν και μεγαλο το κακο, δινει 70ΠΕ/7ωρες.
Δλδ δινει επιπλεον +20 ΠΕ/7ωρες σε σχεση με το να παραμεινει στην 2η αναβαθμιση.
Θεωρησα τα υπολοιπα δωρα (μιλια, σ.τροφες, χχλ εργαλειοθηκες) πιο συμφερουσες και πιο εφικτες επιλογες αφου αυτο το τελευταιο σταδιο θελει 100 !!!ναρκισσους..

Η αληθεια παντως ειναι πως ο χρονος που δινεται εδω ειναι εξαιρετικα περιορισμενος.
Στην Πολωνια κρατησε ακριβως 7 ημερες, ενω εδω απο Τριτη απογευμα μεχρι και Σαβββατο τα μεσανυχτα ειναι οριακα κατι παραπανω απο 4 μερες......
Μαλλον η ληξη του θα πρεπει να επανεξεταστει απο τους υπευθυνους (που λογικα δεν ειναι οι δικοι μας συντονιστες)

letinahara
07.04.2011, 11:18
Εγώ δεν θα πω ότι είναι αδικο για τους παίκτες που δεν μπήκαν στο πολωνικό και δεν έκαναν το event. Το άδικο είναι που δεν μας δίνουν τον ίδιο χρόνο που είχε και της Πολωνίας, δηλ. μια εβδομάδα. Εδώ ξεκίνησε Τετάρτη απόγευμα και τελειώνει Σάββατο δηλ. ουσιαστικά τρεις ημέρες. Οι κανόνες της ίσης μεταχείρησης προβλέπουν να δίνονται ίσες ευκαιρίες.
Επίσης αν για κάποιο λόγο δεν δοθεί παράταση στον μικρό χρόνο διεξαγωγής που μας έδωσαν, τουλάχιστον ας δίνουν περισσότερα λουλούδια.
Να ολοκληρώσουμε το event που μας έδωσαν θέλουμε, ας μη μας το βγάζουνε ξυνό. Αρκετά προβλήματα έχουμε, δεν χρειάζεται να προσθέτουμε περισσότερα με το παιχνίδι που θεωρητικά πρέπει να μας χαλαρώνει. Άλλωστε φαντάζομαι ότι οι χαρούμενοι παίκτες είναι καλύτεροι παίκτες.
letinahara:)

dikaia1973
07.04.2011, 11:26
basano29

Καλημέρα στην ομάδα του farmerama και στα αγαπημένα γειτονάκια.

Βρε παιδιά δώστε μας μια παράταση για το event.
Exετε πολύ ωραία έπαθλα αλλά δεν προλαβαίνουμε να πάρουμε τίποτα.
Και από την συγκομιδή μαζεύουμε πολύ λίγα λουλούδια.
Κάντε κάτι.

Καλή συνέχεια:):):):)
mazi kai ego me to zori ta pernoyme ta loyloydakia....

leonidastra86
07.04.2011, 11:35
3η μερα του εβεντ και οι συγκομιδες μου σε ναρκισους ειναι μηδαμινεσ.

soula7112
07.04.2011, 11:39
tous vrika:p mesa stis ntomates itan, kamia 5,6 kai oli kratousan kafreftaki :D poph pou eisai me vlepis;:Dkato apo tin milia eimai ela ela:D:D:D:D

soula7112
07.04.2011, 11:53
3η μερα του εβεντ και οι συγκομιδες μου σε ναρκισους ειναι μηδαμινεσ.

allo ena event gia kapous kai oxi gia olous;)

heartpick
07.04.2011, 12:00
με τους ρυθμους που δεν βγαινουν οι ναρκισσοι (3η μερα κ με το ζορι 20..) προτεινω καποια παραταση, 'η να μας τους ενταξετε στα δωρα (οπως τα αρωματα) 'η στην τελικη ρυ8μιστε τη ροη στη συγκομιδη να βγαινουν συχνοτερα. υπαρχει περιπτωση για καποια απ τις 3 προτασεις? ευχαριστω :)

leonidastra86
07.04.2011, 12:04
εντομεταξυ ληγει σαββατο βραδυ,ουτε μια βδομαδα δεν κραταει δηλαδη. κανω λαθος?

stefroditis
07.04.2011, 12:07
με τους ρυθμους που δεν βγαινουν οι ναρκισσοι (3η μερα κ με το ζορι 20..) προτεινω καποια παραταση, 'η να μας τους ενταξετε στα δωρα (οπως τα αρωματα) 'η στην τελικη ρυ8μιστε τη ροη στη συγκομιδη να βγαινουν συχνοτερα. υπαρχει περιπτωση για καποια απ τις 3 προτασεις? ευχαριστω :)
σοβαρα 20 ολοι κι'ολοι απο την τριτη το απογευμα?

-idomeneas-
07.04.2011, 12:19
τα παρτέρια (κόκκινο, μπλε, ροζ) που πήρα δώρο είναι μόνο διακοσμητικά ή δίνουν και εμπειρία;

.Sevi77.
07.04.2011, 12:24
einai diakosmitika ...einai kala gia blastri!!! :D

stefroditis
07.04.2011, 12:30
einai diakosmitika ...einai kala gia blastri!!! :D
ωραια το διατυπωσες, εγω προτιμησα να τα πουλησω τα μαλλια λαγου που ειχα, παρα να παρω διακοσμητικα που θα μου μεινουν στη μπαρα.
και κατι αλλο φιλοι συμπαικτες προχωρηστε με στρατηγικη παρτε πρωτα τα καλα δωρακια (εργαλιοθικες κλπ) και αφηστε τα φρου-φρου για το τελος, γιατι ολοι ζοριζομαστε τα λουλουδακια δεν..

.Sevi77.
07.04.2011, 12:38
sostos o paixtiiiiiiisssssssss......:cool:

βαγγελης491
07.04.2011, 12:45
μεχρι ποτε θα ειναι η marzana event στο farmerama:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

.Sevi77.
07.04.2011, 12:51
Savvato vrady kata tis 1 pros Kyriaki ligei ap'oti diavasa...

powerranger91
07.04.2011, 12:53
μεχρι ποτε θα ειναι η marzana event στο farmerama:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
3hmerwmata savvatou pros kyriakh stis 00:59 wra ellados lhgei to event.
to 8ema einai oti oute ta vasika (kati ypokeimeniko,gia mena einai oi anava8miseis ths marzanna,oxi gia ta -ligosta-p.e,alla gt m'aresei emfanisiaka)dn prolavainw n parw.krima gt m'arese.62 lvl ki oute 20 th mera.ti n peis?tespa.kalh kardia ;)

steliossa1974
07.04.2011, 12:53
δωστε μας εναν bonus κωδικο που να δινει λουλουδια γιατι ετσι δεν τελειωνει το event.

stefroditis
07.04.2011, 13:08
3hmerwmata savvatou pros kyriakh stis 00:59 wra ellados lhgei to event.
to 8ema einai oti oute ta vasika (kati ypokeimeniko,gia mena einai oi anava8miseis ths marzanna,oxi gia ta -ligosta-p.e,alla gt m'aresei emfanisiaka)dn prolavainw n parw.krima gt m'arese.62 lvl ki oute 20 th mera.ti n peis?tespa.kalh kardia ;)
που εισαι χαθηκες. πως τα πας με το δρωμενο?
και μενα λιγα λουλουδακια μου βγαινουν.

powerranger91
07.04.2011, 13:19
που εισαι χαθηκες. πως τα πας με το δρωμενο?
και μενα λιγα λουλουδακια μου βγαινουν.
xa8hkame,nai :p re file epeidh m'evales st skeptiko twn kypellwn,anava8misa ki allo ta kypella m,alla oi narkissoi erxontai me t stagonometro.ki epeidh eipe h ka.snorkel na valoume pio pollous staulous k dentra,thn akousa,alla tpt k pali.exw apogohteutei gt m'aresei pl auto t event.se pollous ligoi vgainoun.oxi mono sta mikra epipeda.

stefroditis
07.04.2011, 13:32
xa8hkame,nai :p re file epeidh m'evales st skeptiko twn kypellwn,anava8misa ki allo ta kypella m,alla oi narkissoi erxontai me t stagonometro.ki epeidh eipe h ka.snorkel na valoume pio pollous staulous k dentra,thn akousa,alla tpt k pali.exw apogohteutei gt m'aresei pl auto t event.se pollous ligoi vgainoun.oxi mono sta mikra epipeda.
εγω μαζεψα 112 μεχρι τωρα δεν θα τα κανω ολα τα βηματα, εχω στοχο πρωτα τις εργαλιοθηκες και μου εκατσε καλα γιατι στη μια βρηκα καλαθια (για χρωματοπωλειο).
δεν μπορω να τα τελιωσω ολα, αλλα καλη καρδια οπως ειπες. μακαρι να τους ειχαν και στα δωρα τους ναρκισσους να σου στελνα κανα δυο

powerranger91
07.04.2011, 13:41
εγω μαζεψα 112 μεχρι τωρα δεν θα τα κανω ολα τα βηματα, εχω στοχο πρωτα τις εργαλιοθηκες και μου εκατσε καλα γιατι στη μια βρηκα καλαθια (για χρωματοπωλειο).
δεν μπορω να τα τελιωσω ολα, αλλα καλη καρδια οπως ειπες. μακαρι να τους ειχαν και στα δωρα τους ναρκισσους να σου στελνα κανα δυο
makari n eixa mazepsei ki egw estw k 112 :p egw pali tis anava8miseis ths marzanna 8elw.eixa hdh xrwmatopoieio.einai k wraio k 900 xt h mia paleta xrwmatwn pros t paron.opote 900 xt sigouro hmerhsio eisodhma :p makari dn les tpt!!!alla...

thomas510
07.04.2011, 13:50
bgainoyn perisotera loyloydia me i xoris kupelo:confused:

]thunder[
07.04.2011, 13:51
όπως προείπε κι ένας συμπαίκτης, μπορείτε να κάνετε τις ασημένιες καμπάνιες απ' όλα τα βήματα και μετά να επιλέξετε να κάνετε τις καμπάνιες με τα δώρα που θέλει να πάρει ο καθένας.
όσο για τους νάρκισσους, όσο μεγαλύτερης ώρας φυτά μαζεύεται τόσο περισσότερα λουλούδια θα λαμβάνεται.
όσο για τα έπαθλα, έχετε ένα επιπλέον ποσοστό πιθανοτήτων για περισσότερα λουλούδια

KATHRIN26GR
07.04.2011, 13:54
Kαλησπέρα,
Σήμερα κατάλαβα ότι έχω πρόβλημα με τους ναρκισούς.Ενώ όταν μαζεύω τα χωράφια μου τους βλέπω να πετάγονται,δεν αποθηκεύονται πουθενά!!!!Επίσης ενώ εχθές με τα ίδια προϊόντα πήρα 15 ναρκισούς,μόλις μάζεψα,σήμερα πήρα μόνο 3 την δευτερη φορά ενώ την πρώτη 2 και εκεί κατάλαβα ότι δεν τους αποθηκεύει!!!Είχα 15 εχθές το απόγευμα και τώρα πάλι 15 έχω!!!!!!!!Και έχω μαζέψει 3 φορές το ίδιο προϊών με χθες που μου έδωσε 15 με ένα μάζεμα!!!!
Μπορεί κάποιος να το ελέγξει και να μου πει????
Έκανα login kai log out!!!!!Έκανα τα πάντα!!!
Ευχαριστώ

-george-7--
07.04.2011, 13:57
http://Αξιολογήστε το αγρόκτημά μου! (http://www.farmeramafans.net/gr?ID=5475375&N=-george-7--)

gia ego mazevo 20 narkisoys kai fiteuo vatomoyra pou kanoun 10 wres

thomas510
07.04.2011, 14:04
χτες φυτεψα ολα τα χωραφια με τουλιπες και βγηκαν 18 ναρκισοι και σημερα μονο 2
και αναβαθμισα και το κυπελο

ste007
07.04.2011, 14:08

εγω ειχα φυτευσει κρίνο και βρηκα 28!!!!ομως ειμαι 61 επιπεδο!!!!!και το κυπελο το εχω φτασει +12%!!!!

thomas510
07.04.2011, 14:12
το δικο μου ειναι 11+

stefroditis
07.04.2011, 14:14
εγω ειχα φυτευσει κρίνο και βρηκα 28!!!!ομως ειμαι 61 επιπεδο!!!!!και το κυπελο το εχω φτασει +12%!!!!
Καλα πατε, ενταξει δεν μπορει να τα εχουμε ολα και εγω με τριανταφυλλο (επιπεδο 66) τοσους βγαζω πανω κατω. κοιταξτε να ξεκλειδωσετε τα 6 βηματα και μετα διαλεξτε δωρα

stasa1979
07.04.2011, 14:31
καλα μας δουλευουν 2 συνεχομενες φορες φυτεψα βατομουρα(10)ωρες σε 2 χωραφια με χρυσο κυπελο σοδειας(+12)κ 5 εργαστηρια κ πηρα 5 ναρκισους? δηλ. ποτε θα τελιωσω εγω τις αποστολες?κοροιδια....

stefroditis
07.04.2011, 14:42
καλα μας δουλευουν 2 συνεχομενες φορες φυτεψα βατομουρα(10)ωρες σε 2 χωραφια με χρυσο κυπελο σοδειας(+12)κ 5 εργαστηρια κ πηρα 5 ναρκισους? δηλ. ποτε θα τελιωσω εγω τις αποστολες?κοροιδια....
εχεις δικιο αυτο το δρωμενο δεν βγαζει πολλους ναρκισους. αλλα να ξεκαθαρισουμε κατι για τα τροπαια δε υπογραφει κανεις συμβολαιο οτι θα παρει κανεις τοσους ναρκισσους παραπανω, απλα αυξανουν την πιθανοτητα για υλικα (εφοσον τα τοποθετεις στη περιοχη που θεριζεις) το οποιο σημαινει οτι ποσοστιαια ισως μαζεψεις καποια περισσοτερα υλικα.
σου ευχομε καλη τυχη στην επομενη σοδεια

stasa1979
07.04.2011, 14:50
γιατι ισως?τα τροπαια δεν τα παιρνουμε για συγκεκριμενο λογο?τι θα πει δεν υπογραφει κανεις γιαυτο?δεν καταλαβαινω....

lianabaka
07.04.2011, 14:51
exw tin entiposi pws yparxei metritis gia toys narkisoys
opws to idio nomizw pws ginotane kai stis pasxalitses
oti kai na kaneis parapanw apo oti einai na soy dwsei
ti mera den tha dwsei

stefroditis
07.04.2011, 14:55
γιατι ισως?τα τροπαια δεν τα παιρνουμε για συγκεκριμενο λογο?τι θα πει δεν υπογραφει κανεις γιαυτο?δεν καταλαβαινω....
εγω μαζι σου ειμαι και αν μπορουσα να σου εδινα εγω ναρκισσους, αλλα ξερουμε και οι δυο ελληνικα, τι παει να πει η λεξη πιθανοτητα

ilirjan007
07.04.2011, 14:55
το δικο μου ειναι 11+

kai to diko mou 15 kai to allo einai 14 alla pali den paraponiemai pou brhka 28 narkissous opws xthes(38)!!!!!:D:D:D:D

Anna197010
07.04.2011, 15:08
kai to diko mou 15 kai to allo einai 14 alla pali den paraponiemai pou brhka 28 narkissous opws xthes(38)!!!!!:D:D:D:D
Eαν παραπονιεσαι εσυ που πηρες τοσους Ναρκισσους τι πρεπει να πω εγώ που ειμαι στο 55 επιπεδο και παιρνω με φουλ στανες και χωραφια ΜΟΝΟ 4???
Σε λιγο μονο οσοι εχουν φιορινια θα παιζουν.:mad:
.....................................
εαν παραπονιεσαι εσυ που πηρες τοσους ναρκισσους, τι πρεπει να πω εγω που με φουλ στανες και χωραφια μονο 4??σε λιγο θα παιζουν μονο οσοι εχουν φιορινια.

soula7112
07.04.2011, 15:20
εαν παραπονιεσαι εσυ που πηρες τοσους ναρκισσους, τι πρεπει να πω εγω που με φουλ στανες και χωραφια μονο 4??σε λιγο θα παιζουν μονο οσοι εχουν φιορινια.

opos proeipa allo ena event gia kapoius kai oxi gia olous;):D:D:D:D sinfono mazi sou.

mariane1988
07.04.2011, 15:37
exw tin entiposi pws yparxei metritis gia toys narkisoys
opws to idio nomizw pws ginotane kai stis pasxalitses
oti kai na kaneis parapanw apo oti einai na soy dwsei
ti mera den tha dwsei

k ego tin idia entiposi exo....afou sperno ta idia k sti basiki farma pou exo epathlo k sto agrio libadi pou dn exo k perno perissotera sto agrio libadi......ara mallon usxiei auto pou les.....

DrHouse98
07.04.2011, 15:47
Εγώ από 40 χωράφια έβγαλα 18 ναρκίσσους

ΓΙΑΝΝΗΣ21
07.04.2011, 16:14
εγω εβγαλα 2 απο το ιδιο χωραφι:p:p:p

Katia_Roudi1994
07.04.2011, 16:40
20 χωραφια με τουλιπες και κανενας ναρκισσος?????!!!!!!

petros199
07.04.2011, 16:46
εγω ειμαι 61 και περνω την ημερα μονο 20 τι να κανω?

tsek1996
07.04.2011, 16:53
ego den exo parapono ka8e mera vgazo 30 narkisous ka8e 3 wres

zero_007!
07.04.2011, 17:06

Καλά δεν υπάρχει αυτό που λές. τι επίπεδο είσαι?

tsiouaua
07.04.2011, 17:11

Kαι πώς το κάνεις αυτό βρε tsek;;;
Γιατί κι εγώ μόλις μάζεψα....Από ολόκληρη τη φάρμα σπαρμένη ντομάτες και με τα δύο κύπελα πάνω (+ 12%. +10%) και 7 χωράφια με κολοκύθες και τρεις στάνες στο λιβάδι πήρα...4 νάρκισσους!!!!

Με το σταγονόμετρο λέμε...

Δέσποινα97
07.04.2011, 17:17

πως γινεται αυτο..???:confused:

alexandros1970
07.04.2011, 17:21
Kαι πώς το κάνεις αυτό βρε tsek;;;
Γιατί κι εγώ μόλις μάζεψα....Από ολόκληρη τη φάρμα σπαρμένη ντομάτες και με τα δύο κύπελα πάνω (+ 12%. +10%) και 7 χωράφια με κολοκύθες και τρεις στάνες στο λιβάδι πήρα...4 νάρκισσους!!!!

Με το σταγονόμετρο λέμε...

Ασε τις ντομάτες βρε πουλοσκυλο :)... βάζε ότι πιο μεγάλο έχεις στο επίπεδο σου .
Εγώ είδα ότι αυτά που δίνουν σχεδόν ένα λουλουδάκι όλα κάθε φορά είναι τα εργαστήρια , 10 την ημέρα παίρνω από εκεί μόνο ...

tsek1996
07.04.2011, 17:24
Ego Fitevo Selina Kai Mou Dinoun 10 Peripou Narkisou Ka8e Mia Mish Wra Kai Ka8e Tris Wres Mou Dinoun 20 Kati Narkisous

alexandros1970
07.04.2011, 17:33
Ego Fitevo Selina Kai Mou Dinoun 10 Peripou Narkisou Ka8e Mia Mish Wra Kai Ka8e Tris Wres Mou Dinoun 20 Kati Narkisous

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι επίπεδο είσαι και πόσους έχεις μαζέψει συνολικά μέχρι τώρα ;.....

tsek1996
07.04.2011, 17:38
Mexri Tora Eixa 50 Alla Ta Exo Dosei Steis Kampanies

]thunder[
07.04.2011, 17:42

Θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις άβαταρ.

Καλησπέρα σε όλους.

tsiouaua
07.04.2011, 17:44
Ασε τις ντομάτες βρε πουλοσκυλο :)... βάζε ότι πιο μεγάλο έχεις στο επίπεδο σου .
Εγώ είδα ότι αυτά που δίνουν σχεδόν ένα λουλουδάκι όλα κάθε φορά είναι τα εργαστήρια , 10 την ημέρα παίρνω από εκεί μόνο ...

Άσε, γειτονάκι, τα είδαμε τα χαϊρια και με τις κολοκύθες! :D
Οκ, με τα βατόμουρα, κάτι γίνεται...αλλά τα νουμεράκια που ζητάει το event, δεν παλεύονται εύκολα με δυο συγκομιδές τη μέρα...οπότε, ας φάμε, τουλάχιστον, καμια ντοματοσαλάτα!!!

btw...καλησπέρες στο νότο! :)

buenakias
07.04.2011, 17:50
μπορώ να τοποθετήσω κατευθείαν την τελευταία αναβάθμιση της μαρτζάνα πάνω από την απλή ή αναγκαστικά πρέπει να κερδίσω και την μεσαία...?:)

]thunder[
07.04.2011, 17:53
Καταρχήν ευχαριστώ για την αλλαγή άβαταρ tsek1996 :)

Όσο για την αναβάθμιση buenakias, μπορείς να την τοποθετήσεις όμως θα υποβαθμιστεί έως ότου βάλεις και την τελευταία αναβάθμιση.

alexandros1970
07.04.2011, 17:55

Αν έχεις μαζέψει 50 συνολικά φίλε πως γίνεται να μαζεύεις 30 κάθε 3 ώρες ; ...2 μέρες έχει ξεκινήσει το κόλπο αυτό , λογικά έπρεπε να είχες μαζέψει πάνω από 200 μέχρι τώρα και πολύ χαλαρά .

thunder[;859039']Θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις άβαταρ.

Καλησπέρα σε όλους.

καλησπέρα .

Άσε, γειτονάκι, τα είδαμε τα χαϊρια και με τις κολοκύθες! :D
Οκ, με τα βατόμουρα, κάτι γίνεται...αλλά τα νουμεράκια που ζητάει το event, δεν παλεύονται εύκολα με δυο συγκομιδές τη μέρα...οπότε, ας φάμε, τουλάχιστον, καμια ντοματοσαλάτα!!!

btw...καλησπέρες στο νότο! :)

βάλε εσύ βατόμουρο και όπου βγει , τα νουμερακια είναι τσιμπημένα αλλά θα κάνεις επιλογή , εγώ το 4 και το 5 το πέρασα αέρα , μόνο το πρώτο βήμα και δρόμο .
Δεν θέλω ούτε μίλια ούτε θεριστική , στο νησί έχω πάει και νέος είμαι ακόμα , αντέχω και με τα χέρια να θερίζω .. όλα δεν υπάρχει περίπτωση να τα προλάβει κανείς πιστεύω ..

buenakias
07.04.2011, 17:56
thunder[;859065']Όσο για την αναβάθμιση buenakias, μπορείς να την τοποθετήσεις όμως θα υποβαθμιστεί έως ότου βάλεις και την τελευταία αναβάθμιση.

Δεν πειράζει καθόλου. Σιγά τους πολλούς π.ε. , το γραφικό είναι ωραίο.:rolleyes:
Σ' ευχαριστώ.:)

sofi_corfu
07.04.2011, 18:15

eimai 30 epipedo pws kaneis anavathmisi to kupelo...?
kai ti einai auto?

Jimakozzz
07.04.2011, 18:16
θα επρεπε να μας δινατε ολους μια μαρτζανα τον χειμωνα επειδη καποιοι εχουν παρει 2 και ειναι αδικο για μας!

tsiouaua
07.04.2011, 18:16
βάλε εσύ βατόμουρο και όπου βγει , τα νουμερακια είναι τσιμπημένα αλλά θα κάνεις επιλογή , εγώ το 4 και το 5 το πέρασα αέρα , μόνο το πρώτο βήμα και δρόμο .
Δεν θέλω ούτε μίλια ούτε θεριστική , στο νησί έχω πάει και νέος είμαι ακόμα , αντέχω και με τα χέρια να θερίζω .. όλα δεν υπάρχει περίπτωση να τα προλάβει κανείς πιστεύω ..

Ε, γι αυτό....;)

serelis
07.04.2011, 18:17
Αν έχεις μαζέψει 50 συνολικά φιλέ πως γίνεται να μαζεύεις 30 κάθε 3 ώρες ; ...2 μέρες έχει ξεκινήσει το κόλπο αυτό , λογικά έπρεπε να είχες μαζέψει πάνω από 200 μέχρι τώρα και πολύ χαλαρά .

καλησπέρα .

patrida mono oi amigdalies sozoun tin katastasi

ixa pai polonia ke se 4 meroules tin katharisa ke girisa
ta dentra voithoun

Jimakozzz
07.04.2011, 18:19
ti einai ta file?

alexandros1970
07.04.2011, 18:21

ta dentra voithoun

Δεν έχω πολλά δέντρα , και με το premium στο αυτόματο μάζεμα δε μπορώ να τσεκάρω τι παίρνω , εγώ αυτά που θέλω από το δρώμενο θα τα πάρω όπως και να 'χει , στα 140 κομμάτια είμαι μέχρι τώρα , δεν τρέχει κάστανο πατρίδα ....χαχαχαχαχαχα...
ευχαριστώ για τη πληροφορία πάντως .

buenakias
07.04.2011, 18:23

ta dentra voithoun

Σε εμένα με σχεδόν όλο μου το άγριο λιβάδι φυτεμένο από τα πιο μικρά μέχρι το πιο μεγάλα δέντρα δεν μου δίνει πολλούς και ειλικρινά παραξενεύτηκα, διότι άκουσα πολλούς να το ανεφέρουν.

Τα εργαστήρια αντίθετα δεν υπάρχει περίπτωση να μην δώσουν 1 νάρκισσο το κάθε ένα!

alexandros1970
07.04.2011, 18:26
ti einai ta file?

λάθος τόνος είναι ... φίλε , ήθελα να γράψω ...

Σε εμένα με σχεδόν όλο μου το άγριο λιβάδι φυτεμένο από τα πιο μικρά μέχρι το πιο μεγάλα δέντρα δεν μου δίνει πολλούς και ειλικρινά παραξενεύτηκα, διότι άκουσα πολλούς να το ανεφέρουν.

Τα εργαστήρια αντίθετα δεν υπάρχει περίπτωση να μην δώσουν 1 νάρκισσο το κάθε ένα!

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο φίλε μου , τα εργαστήρια είναι λίρα 100 ...

serelis
07.04.2011, 18:31

exo stin vasiki 30 xourmades 20 kidonies
ke olo to ipolipo amigdalies

http://img534.imageshack.us/img534/5381/drd.png

zetouliniv
07.04.2011, 18:32
poses meres 8a kratisei to event???

soula7112
07.04.2011, 18:34
poph pou eisai me vlepis;;)mazepsa tis ntomates nou kai mexri tora vrika 10 narkrisous kai mantepse kratousan kafrreftak ;)i:D:D:D:D.

thempamia
07.04.2011, 18:38
kai sta dwra na tous baloun den iparxei periptwsh na mazepsoume kati apo ekei.h prwti k i trith einai kalyteres protaseis

exeis dikio.ta kipela den ekanan sxedon tipota s ayto to event.ki an ekanan fantazomai posous tha mazeyame xwris kypela!

savato vrady teleywnei meta tis 12

vivakifl
07.04.2011, 18:38
rr paidia afiste to event ligo parapano toulaxiston mexri ti kuriaki to brady!!!plZ??????????:confused::confused::confused ::confused::):):):):p:p:o:o:o:o

soula7112
07.04.2011, 18:40

to savvato sti 1 3imeromata kiriakis.

gianhs04
07.04.2011, 18:43
paidia valte gia liges pio polles meres to event plzzz rr:):):):):):):)

buenakias
07.04.2011, 18:49

Και πόσους ναρκίσσους μαζεύεις στο περίπου με την πρώτη σοδειά..?

tsiouaua
07.04.2011, 18:49

serelis....:eek: :eek: !!!

Tι επίπεδο είσαι; :)

serelis
07.04.2011, 18:51
Και πόσους ναρκίσσους μαζεύεις στο περίπου με την πρώτη σοδειά..?

kamia 80aria to 24oro ime primium ke metrao sto 24oro

tsiouaua kita tin ipografi mou

natalia_prod72
07.04.2011, 18:53

ap otan 3ekinise mexri twra exw mazepsei 98 narkisous na xairomai h na stenaxoriemai ;) :p

buenakias
07.04.2011, 18:55
kamia 80aria to 24oro ime primium ke metrao sto 24oro

Δεν μπορώ να το καταλάβω. Οκ πάντως, σ' ευχαριστώ.:)

ΥΓ. Εγώ μόνο τους μισούς από τους δικούς σου.

tsiouaua
07.04.2011, 18:55
tsiouaoua kita tin ipografi mou

α, οκ, δεν το είχα προσέξει...λογικόν!

Δάσος πάντως... :)

serelis
07.04.2011, 18:59
Δεν μπορώ να το καταλάβω. Οκ πάντως, σ' ευχαριστώ.:)

ΥΓ. Εγώ μόνο τους μισούς από τους δικούς σου.

kita tora exo stin apothiki axristous 172 avrio to vradi tetia ora tha exo + 65-75
katalaves?? min ksexnate ta epathla ke to agrio livadi

buenakias
07.04.2011, 19:01
kita tora exo stin apothiki axristous 172 avrio to vradi tetia ora tha exo + 65-75
katalaves??

Ναι, κατάλαβα... Την αναλογία των ναρκισσων δε μπορώ να καταλάβω, γιατί μιλάμε για μεγάλη διαφορά. Τέλος πάντων. Ο στόχος μου είναι να πάρω την τελευταία αναβάθμιση και κανένα μίλι για το halloween .

Όσο για τα έπαθλα έχω 26% παραπάνω πιθανότητες.

serelis
07.04.2011, 19:04
Ναι, κατάλαβα... Την αναλογία των ναρκισσων δε μπορώ να καταλάβω, γιατί μιλάμε για μεγάλη διαφορά. Τέλος πάντων. Ο στόχος μου είναι να πάρω την τελευταία αναβάθμιση και κανένα μίλι για το halloween .

min ksexnas to agrio livadi mou ke oti exo 15%+15% ta epathla

-Kikko11-
07.04.2011, 19:08
παιδιά, τα δώρα που δίνει αυτό το event είναι απίστευτα!
είμαι στο 60 επίπεδο και δεν υπάρχει περίπτωση να το ολοκληρώσω. αλλά θα πάρω αυτά που θέλω και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρελαίνεστε για τις αναβαθμίσεις της μαρτζάνα. είναι η πρώτη φορά που δίνουν τέτοια δώρα και εσάς σας ενδιαφέρει μόνο η κουκλίτσα που την πνίγουν μέσα στη λίμνη! ανατρίχιασα μόλις το είδα! νομίζω ότι θα αρκεστώ στην πρώτη, την ακέφαλη..
συνήθως γράφω για να παραπονεθώ αλλά αυτή τη φορά θέλω να πω:
ευχαριστούμε για το πιο large event που έγινε μέχρι τώρα!!!:D

zero_007!
07.04.2011, 19:26
ap otan 3ekinise mexri twra exw mazepsei 98 narkisous na xairomai h na stenaxoriemai ;) :p

καλα είσαι μην νομίζεις κι εγώ 104 κοντα είμαστε!!

theoharis2000
07.04.2011, 19:31
συνήθως γράφω για να παραπονεθώ.

δεν χρειαζομαστε αλλα παραπονα
εχουμε αρκετη;)

φιλικα

[poph]
07.04.2011, 20:06
poph pou eisai me vlepis;;)mazepsa tis ntomates nou kai mexri tora vrika 10 narkrisous kai mantepse kratousan kafrreftak ;)i:D:D:D:D.

εγω εχω μαζεψει περιπου 50.αν βαλεις και τα καθρεφτακια ειναι 100.να χαιρομαι η οχι δεν ξερω.παντως σε ολα τα event ολα τα δινουν απλοχερα.κρατηστε και τιποτα .μας κακομαθαινετε!!! soula 7112 κανε με add στο παιχνιδι με λενε kerasoula;)

lena41
07.04.2011, 20:10
Ποσο διαρκει το ιβεντ μαρτζανα?:eek:

[poph]
07.04.2011, 20:11

νομιζω μεχρι κυριακη σαββατο ξημερωματα;)

theoharis2000
07.04.2011, 20:11

μεχρι το Σαββατο στις 1:00

αλλος για ερωτηση?

ελα τωρα που γυριζει

thunderroad1
07.04.2011, 20:28
δεν ειναι λιγο αδικο???σπαρμενα με καρπουζια πως περιμενετε να τελειωσουμε τις αποστολες δινοντας τα με το σταγονομετρο???ελεος επιπεδο φαρμας 75...μηπως να το σκεφτητε για παραταση καποιων ημερων λεω εγω τωρα????πιστευω κι αλλοι θα εχουν το ιδιο προβλημα

[poph]
07.04.2011, 20:34
εγω ραπανακι σε φαρμα και λειβαδι χτυπησα τρεις κιτρινιαρηδες ναρκισσους.γιατι ειναι ετσι χλωμοι?αρρωστοι ειναι?γι αυτο εμφανιζονται σπανια?φοβουνται μηπως χειροτερεψουν?:d

thempamia
07.04.2011, 20:42
μεχρι το Σαββατο στις 1:00

αλλος για ερωτηση?

ελα τωρα που γυριζει
hahaha
nai exw mia.Paratash tha paroume??

fotakas
07.04.2011, 20:46
me ta kipela 15qria kai ta dio perno se 24 wres peripou 50me 60 louloudakia kala pame tha to prolavo xalara kai ekana kai to miso sto poloneziko. to kolpo eine ta kipela kai megala fita kai eime epipedo 57 mono alla ola ta fita mou kai ta zwa ta edina sta kipela mexri twra.peskte eksipna ta kipela kanteta 15 aria

thempamia
07.04.2011, 20:50
me ta kipela 15qria kai ta dio perno se 24 wres peripou 50me 60 louloudakia kala pame tha to prolavo xalara kai ekana kai to miso sto poloneziko. to kolpo eine ta kipela kai megala fita kai eime epipedo 57 mono alla ola ta fita mou kai ta zwa ta edina sta kipela mexri twra.peskte eksipna ta kipela kanteta 15 aria
eisai tixeros.Me 15% to ena kai 13% to allo kipelo,k ontas 67o epipedo pernw poli ligoterous narkisous.Se alla event nai,epaizan megali simasia ta kipela,mou periseyan kiolas sto telos.Edw den kserw ti simbainei k pws to xoun kanei etsi.Prwth fora sta teleytaia event pou dinei toso kala dwra kai des ti mas kanoun ;<

[poph]
07.04.2011, 20:52

και να θελεμε να το κανουμε δεν προλαβαινουμε.εισαι σε πλεονεκτικη θεση με το πολωνεζικο.η μονη λυση νομιζω ειναι η παραταση και η ανταλλαγη ναρκισσων μεταξυ γειτονων.νομιζω οτι ειναι το πιο δικαιο .για αλλη μια φορα θα μου πουν οι mods οτι γκρινιαζω:confused:

fotakas
07.04.2011, 20:54
;859796']και να θελεμε να το κανουμε δεν προλαβαινουμε.εισαι σε πλεονεκτικη θεση με το πολωνεζικο.η μονη λυση νομιζω ειναι η παραταση και η ανταλλαγη ναρκισσων μεταξυ γειτονων.νομιζω οτι ειναι το πιο δικαιο .για αλλη μια φορα θα μου πουν οι mods οτι γκρινιαζω:confused:
kala ta les makari na dosoun paratasi mexri tin deytera gia tis kanoun oli tis apostoles gia na doume?

skydiver_2
07.04.2011, 20:59
εγω ειμαι 72 επ με 2κυπελα 13αρια και 2 χιουι ντονατ και δεν προλαβαινω με τιποτα να το τελειωσω.οποτε μαλλον τα 15αρια δεν "παιζουν"

powerranger91
07.04.2011, 21:02
kala ta les makari na dosoun paratasi mexri tin deytera gia tis kanoun oli tis apostoles gia na doume?
makari!!!th 8elw thn marzanna!!!ti exete pa8ei oloi me tis ergaleio8hkes?kl osoi dn exoun ola ta eidh ergasthriwn t katalavainw,alla oi ypoloipoi gt vre paidia?:rolleyes:egw ena ap't ka8ena mou arkei.mono xrwmatopoieia exw 3 gt einai xrwmatista ki wraia :p

[poph]
07.04.2011, 21:03
για να δινει περισσοτερους ναρκισσους λενε να φυτευουμε τα φυτα που δινουν περισσοτερους πε.και με τις παραγγελιες τι γινεται??σε καθε event μενουμε αφραγκοι.:confused:τουλαχιστον εγω :D

soula7112
07.04.2011, 21:05
;859742']εγω ραπανακι σε φαρμα και λειβαδι χτυπησα τρεις κιτρινιαρηδες ναρκισσους.γιατι ειναι ετσι χλωμοι?αρρωστοι ειναι?γι αυτο εμφανιζονται σπανια?φοβουνται μηπως χειροτερεψουν?:d

asta apo to proi fitevo mazevo dio palames mazepsa malon arosta einai exoun tin xrisi kai einai kitriniarika na ta stipsoume kanena portokali :D:D:D:D:D

Φριφρι1
07.04.2011, 21:12
εγω ειμαι 72 επ με 2κυπελα 13αρια και 2 χιουι ντονατ και δεν προλαβαινω με τιποτα να το τελειωσω.οποτε μαλλον τα 15αρια δεν "παιζουν"
Ουτε εγω το βγαζω παιδια.Βγαζω 60 λουλουδια την ημερα με σπορα κανθαρελου που ειναι το μεγαλυτερο φυτο μου μιας κ ειμαι στο 62 επιπεδο κ τα κυπελα στο 13 κ 12 τοις εκατο!Χρειαζομαι αλλες 2 μερες για την τελευταια αναβαθιση της κουκλας.Οποτε θα κρατησω τα αυριανα κ μεθαυριανα λουλουδια κ λιγο πριν την ληξη θα δω τι με συμφερει να παρω!Κ αν δωθει παραταση,χλωμο,θα παρω την κουκλιτσα!(Αληθεια τι ειναι τα 2 χιουι ντονατ?)

Alida#
07.04.2011, 21:16
soula7112 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=172658) και [poph] (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=140800) θα σταματησετε να κανετε σπαμ? Απο χθες σας το λεμε:)

-sonic21-
07.04.2011, 21:22
Καλησπερα

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι εχουν παραπονα απο την διαρκεια του event. Προσωπικα, επισης θεωρω οτι η διαρκεια του ειναι "κουτσουρεμενη". Ξεκινησε αργα το απογευμα της Τριτης και θα ληξει τα μεσανυχτα του Σαββατου. Μιλαμε για 4 ημερες και κατι ωρες. Τα περισσοτερα events που εχω δει, αυτο το λιγο διαστημα που παιζω αυτο το παιχνιδι, ειχαν διαρκεια μια εβδομαδα (δε μιλαω για τα εξορισμου ημερησια). Το ιδιο αυτο event, στην Πολωνια κρατησε ακριβως μια εβδομαδα. Γιατι τοσο μικρη διαρκεια λοιπον τωρα?
Το ιδιο ερωτημα εχει τεθει απο πολλους και μεχρι τωρα δεν ειδα καποια επισημη απαντηση, (αν εχει δοθει και δε το εχω προσεξει ζηταω συγγνωμη).
Τα περισσοτερα ποστ πλεον ειναι παραπονα για τη διαρκεια και αιτηματα για παραταση.
Ενας απο τους ρολους των συντονιστων ειναι να παιζουν και τον ενδιαμεσο κρικο στην επικοινωνια των παικτων με την εταιρια.
Εχει μεταβιβαστει προς τους υπευθυνους της εταιριας αυτο το σχεδον καθολικο αιτημα για παραταση?
(υποθετω οτι κανεις απο τους παικτες δεν ζηταει κατι υπερβολικο ή παραλογο, απλα να παει στις 7 μερες οπως ειναι πιο λογικο και ως ειθισται αλλωστε)
Ελπιζω σε μια επισημη απαντηση, οχι με την εννοια της απαντησης σε μενα προσωπικα, αλλα προς ολους οσους εχουν το ιδιο αιτημα της παρατασης.

victor-ion
07.04.2011, 21:23
μπραβο!!!!!!πως μαζευεις τοσα λουλουδια;;;;;εκτος αν δεν εκανες ολοκληρες την 1 και 2;;;;

Εγω δεν τις εκανα ολοκληρες για να παρω τις εργαλειοθήκες..!!

[poph]
07.04.2011, 21:24
soula7112 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=172658) και [poph] (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=140800) θα σταματησετε να κανετε σπαμ? Απο χθες σας το λεμε:)
ενταξει.τοτε απαντηστε μου.τι ειναι το χιουι ντονατ?αν υπαρχει περιπτωση παρατασης και πως μπορω να τελειωσω το event χωρις να παιζω στο εξωτερικο!

-snorkel-
07.04.2011, 21:27
Δυστυχώς όταν κάτι είναι προγραμματισμένο δεν γίνεται να αλλάξει. Μπορείτε να πάρετε μόνο οτι θέλετε από το event χωρίς να πρέπει να το τελειώσετε όλο.

kostas_alex_30
07.04.2011, 21:36
to kipelo ths ek8eshs dinei parapanw ilika mono gia ta xwrafia? kai to kipelo ktinotrofou mono gia tous stavlous ? h kai ta 2 simpsifizonte kai gia xwrafia kai gia stavlous?? exw kai akomh mia erwthsh ta xioui donat ti einai??:)

thempamia
07.04.2011, 21:46
Δυστυχώς όταν κάτι είναι προγραμματισμένο δεν γίνεται να αλλάξει. Μπορείτε να πάρετε μόνο οτι θέλετε από το event χωρίς να πρέπει να το τελειώσετε όλο.
ti ennoeite den mporei na allaksei?alla event pws exoun parei paratash otan iparxoun texnika problimata?den itan programatismena?
to kipelo ths ek8eshs dinei parapanw ilika mono gia ta xwrafia? kai to kipelo ktinotrofou mono gia tous stavlous ? h kai ta 2 simpsifizonte kai gia xwrafia kai gia stavlous?? exw kai akomh mia erwthsh ta xioui donat ti einai??:)
kai ta dio isxioun gia ola

-sonic21-
07.04.2011, 21:49
Χμμμ
Λιτη "απαντηση" (σε εισαγωγικα γιατι στην ουσια δεν απανταει στα ερωτηματα που τεθηκαν και γιατι συνοδευεται και απο συμβουλη που δεν ζητηθηκε).

Το θεμα του προγραμματισμου εχει παντα το νοημα της κινησης πανω σε ενα πλανο εφοσον ολα βαινουν καλως. Οχι της βασανιστικης δεσμευσης πανω σε αυτο. Αποδειξη αυτου αποτελει και η προσφατη παραταση του προκαθορισμενου χρονου εναρξης του εν λογω event.
Γιατι σε οτι αφορα την εναρξη του βγηκαμε εκτος προγραμματος? Μα φυσικα επειδη υπηρχαν προβληματα που η επιλυση τους ηταν πιο κρισιμη απο την τηρηση του οποιουδηποτε χρονικου σχεδιασμου. Μην ξεχναμε οτι το βασικοτερο ειναι η παραχη ενος κατα το δυνατον λειτουργικου προιοντος με απωτερο σκοπο ο πελατης να ειναι ευχαριστημενος. Υποθετω πως αν εβγαινε στην προγραμματισμενη ωρα και εχοντας προβληματα, η "γκρινια" που θα ακολουθουσε θα ηταν πολυ μεγαλυτερη απο αυτη λογω της καθυστερησης. Σε αυτο το σημειο λοιπον η εταιρια λειτουργησε μαλον προληπτικα θα ελεγα, ωστε να αποφευχθουν τα δικαιολογημενα παραπονα που θα ακολουθουσαν απο την εγκαιρη μεν προβληματικη δε ελευση ενος event.
Γιατι λοιπον τωρα που τα παραπονα σχετικα με την περιορισμενη διαρκεια και τα αιτηματα για παραταση ειναι υπαρκτα και σχεδον καθολικα, προβαλεται ως υψιστης σημασιας ο χρονικος προγραμματισμος? Δεν ειναι εφικτο και αυτη τη φορα να εχουμε παραταση, οχι στην εναρξη αλλα στη ληξη?
Και τελικα εχει ενημερωθει η εταιρια απο εσας για το πληθος των παικτων που ζητουν παραταση?
Δυστυχώς όταν κάτι είναι προγραμματισμένο δεν γίνεται να αλλάξει. Μπορείτε να πάρετε μόνο οτι θέλετε από το event χωρίς να πρέπει να το τελειώσετε όλο. Αυτο ειναι η επισημη απαντηση της εταιριας ή η δικη σας θεση?

kalliopipali
07.04.2011, 21:52
εχω απελπιστει!!!δουλευω και δουλεια δεν κανω!!!!1-1 τους κυνηγαω!!!σε 50 χωραφια με φυτα των 6 ωρων δινει 4 ναρκισσους!!!πως θα μαζευτουν????απο δεντρα χχχ δεν μου δινει τιποτε!!!απο τις στανες ελαχιστα!!! επιπεδο 62.κουραγιο σε ολους μας!!!

powerranger91
07.04.2011, 22:00
Ουτε εγω το βγαζω παιδια.Βγαζω 60 λουλουδια την ημερα με σπορα κανθαρελου που ειναι το μεγαλυτερο φυτο μου μιας κ ειμαι στο 62 επιπεδο κ τα κυπελα στο 13 κ 12 τοις εκατο!Χρειαζομαι αλλες 2 μερες για την τελευταια αναβαθιση της κουκλας.Οποτε θα κρατησω τα αυριανα κ μεθαυριανα λουλουδια κ λιγο πριν την ληξη θα δω τι με συμφερει να παρω!Κ αν δωθει παραταση,χλωμο,θα παρω την κουκλιτσα!(Αληθεια τι ειναι τα 2 χιουι ντονατ?)

;859862']ενταξει.τοτε απαντηστε μου.τι ειναι το χιουι ντονατ?αν υπαρχει περιπτωση παρατασης και πως μπορω να τελειωσω το event χωρις να παιζω στο εξωτερικο!
pantws dn einai t donats p trwme axa0xa0xa legetai howie donut
deite edw http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=43864
einai 1 prasiniariko melos ek twn legomenwn <<farm street boys>> ki einai diakosmhtiko p dinei +5% pi8anothtes gia ylika.k g n prolavw ki allh pi8anh erwthsh t kerdizeis me thn agora 300 fi(nomizw?).1 ka8e fora.
elpizw n voh8hsa :)

[poph]
07.04.2011, 22:05
η σημασια του καθε event νομιζω πως ειναι να ολοκληρωνεται απο ολους τους παικτες.ολα τα τελευταια event που εγιναν χαρακτηριστικαν απο τους περισσοτερους παικτες ως αποτυχημενα γιατι δεν μπορουσαν κυριως οσοι ειναι σε χαμηλα επιπεδα να τα ολοκληρωσουν.αυτο ειχεε και εχει ως αποτελεσμα την γκρινια και τα παραπονα.αλλοι σταθηκαν πιο τυχεροι και εξυπνοι ισως που ψαχνουν αλλους τροπους να τα ολοκληρωσουν οπως πχ παιζουν στο εξωτερικο.δεν ειναι βεβαια μεγαλης σημασιας η ολοκληρωση η οχι του συγκεκριμενου event και οσων ακολουθησουν ηπραγματοποιηθηκαν ηδη.ομως πρεπει να βαζουμε στοχους ακομη και στα καθαρα ψυχαγωγικα παιχνιδια.στο συγκεκριμενο event της μαρτζανα το οποιο ειναι καθαρα ξενοφερτο φανηκε ο διαχωρισμος μεταξυ premium παικτων,παικτων σε υψηλα επιπεδα(αν και πολλοι διαφωνουν πανω σε αυτο) με τους παικτες χαμηλων επιπεδων και ισως με φτωχη τσεπη.ομως οι λυσεις δοθηκαν απο εμας τους ιδιους αλλα αν κρινω με την αδιαφορη απαντηση του mod δεν εγιναν δεκτες.οποτε νομιζω δεν πρεπει να θποδεικνυουμε τιποτα απο εδω και περα και να συμφωνουμε χωρις να διαμαρτυρομαστε με οτι συμβαινει.ουτως η αλλως και που μιλαμε μεταξυ μας διαφωνοντας η συμφωνοντας προβληματα επιφερει στη σωστη λειτουργια του φορουμ και του ιδιου του παιχνιδιου.ξερω τελος οτι θα το σβησουν το μηνυμα μου μετα απο λιγο ακ=λλα δεν με νοιαζει πια.;)

-sonic21-
07.04.2011, 22:14
;859947']οποτε νομιζω δεν πρεπει να θποδεικνυουμε τιποτα απο εδω και περα και να συμφωνουμε χωρις να διαμαρτυρομαστε με οτι συμβαινει.ουτως η αλλως και που μιλαμε μεταξυ μας διαφωνοντας η συμφωνοντας προβληματα επιφερει στη σωστη λειτουργια του φορουμ και του ιδιου του παιχνιδιου.

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με το παραπανω.
Φανταζεσαι ποσο βαρετο και ανιαρο θα ηταν να μιλαγες με καποιον που θα συμφωνουσε σε ολα?
Ποσο νομιζεις οτι θα μπορουσες να αντεξεις κατι τετοιο? :)

Η διαφωνια απο μονη της ειναι η δημιουργικη δυναμη που οδηγει σε αναθεωρηση, βελτιωση και εξελιξη. Η απολυτη ταυτιση ( ή η αδιαφορια με την μη εκφραση της διαφωνιας), οδηγει σε στασιμοτητα.
Φυσικα μιλαω για μια ορθολογικη διαφωνια που εκφραζεται τεκμηριωμενα και αποσκοπει καπου, οχι σε μια στειρα αρνηση.
Οποτε λοιπον βλεπουμε κατι στραβο ειναι απολυτα λογικο να διαφωνουμε, ακομα και "γκρινιαζοντας" (μεσα σε καποια πλαισια ομως) και φυσικα να υποδεικνυουμε πιθανες λυσεις.

[poph]
07.04.2011, 22:20
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με το παραπανω.
Φανταζεσαι ποσο βαρετο και ανιαρο θα ηταν να μιλαγες με καποιον που θα συμφωνουσε σε ολα?
Ποσο νομιζεις οτι θα μπορουσες να αντεξεις κατι τετοιο? :)

Η διαφωνια απο μονη της ειναι η δημιουργικη δυναμη που οδηγει σε αναθεωρηση, βελτιωση και εξελιξη. Η απολυτη ταυτιση ( ή η αδιαφορια με την μη εκφραση της διαφωνιας), οδηγει σε στασιμοτητα.
Φυσικα μιλαω για μια ορθολογικη διαφωνια που εκφραζεται τεκμηριωμενα και αποσκοπει καπου, οχι σε μια στειρα αρνηση.
Οποτε λοιπον βλεπουμε κατι στραβο ειναι απολυτα λογικο να διαφωνουμε, ακομα και "γκρινιαζοντας" (μεσα σε καποια πλαισια ομως) και φυσικα να υποδεικνυουμε πιθανες λυσεις.

συμφωνω που διαφωνεις και εγω την ιδια αποψη εχω.αλλα αυτο μπορει να ισχυει σε αλλους τοπους και χρονους οχι σε αυτο εδω το φορουμ γιατι αυτη τη στιγμη που μιλαμε για τους υπευθυνους του παιχνιδιου και ειμαστε εκτος θεματος κατα τη γνωμη τους και σε λαθος ενοτητα και κανουμε spam.ειδες?εγινα expert λογω γκρινιας:)

-snorkel-
07.04.2011, 22:27
ti ennoeite den mporei na allaksei?alla event pws exoun parei paratash otan iparxoun texnika problimata?den itan programatismena?

kai ta dio isxioun gia ola

Δεν υπάρχουν τεχνικά προβλήματα και εως εκ τούτου δεν τίθεται θέμα παράτασης.

mariane1988
07.04.2011, 22:38
;859978']συμφωνω που διαφωνεις και εγω την ιδια αποψη εχω.αλλα αυτο μπορει να ισχυει σε αλλους τοπους και χρονους οχι σε αυτο εδω το φορουμ γιατι αυτη τη στιγμη που μιλαμε για τους υπευθυνους του παιχνιδιου και ειμαστε εκτος θεματος κατα τη γνωμη τους και σε λαθος ενοτητα και κανουμε spam.ειδες?εγινα expert λογω γκρινιας:)

pantos me auta pou lete ekfrazete tin pleiopsifia.....xairomai pou uparxoun paiktes pou lene ta pramata me to onoma tous xoris na fobountai kartes k tetoia......kapoios eprepe na ta pei...tora ego exo kanei spam????:rolleyes:

-snorkel-
07.04.2011, 22:49
-sonic21- ε[ειδή βλέπω και παραπονιέσαι οτι δεν παίρνεις ναρκισσους απαντησέ μου σε παρακαλώ.

Τι φυτέυεις και δεν παίρνεις νάρκισσους;
Ποσους πήρες σήμερα;

επίσης παραπονιέσαι οτι είναι λίγος ο χρόνος. εγω ενημερώθηκα οτι σου έχει μείνει μόνο η διαμαντένια καμπάνια του τελευταίου βήματος δηλαδή 100 νάρκισοι. αν υπολογίσεις οτι σήμερα πήρες συνολικά 58 σημαίνει οτι σαββατο πρωί το αργότερο θα το έχεις τελειώσει. αρκεί να μην φυτευεις λυκίσκο και σανό.

μην δημιουργούμε προβλήματα χωρίς λόγο κι ξεσηκώνουμε και τους αλλους. ;)

alexandros1970
07.04.2011, 22:56
-sonic21- ε[ειδή βλέπω και παραπονιέσαι οτι δεν παίρνεις ναρκισσους απαντησέ μου σε παρακαλώ.

Τι φυτέυεις και δεν παίρνεις νάρκισσους;
Ποσους πήρες σήμερα;

επίσης παραπονιέσαι οτι είναι λίγος ο χρόνος. εγω ενημερώθηκα οτι σου έχει μείνει μόνο η διαμαντένια καμπάνια του τελευταίου βήματος δηλαδή 100 νάρκισοι. αν υπολογίσεις οτι σήμερα πήρες συνολικά 58 σημαίνει οτι σαββατο πρωί το αργότερο θα το έχεις τελειώσει. αρκεί να μην φυτευεις λυκίσκο και σανό.

μην δημιουργούμε προβλήματα χωρίς λόγο κι ξεσηκώνουμε και τους αλλους. ;)

Που τα μαθαίνεις όλα βρε Χαρά ;.... εσύ δεν είσαι απλά Η super modaretor by far , που έλεγε ένας φίλος μου , εσύ είσαι και υπερκατάσκοπος .:):):)

Εγώ πόσους μάζεψα σήμερα ; ...

-sonic21-
07.04.2011, 23:32
Καλησπερα

Χαιρομαι που παιρνω μια απαντηση, αν και δεν απανταει στα ερωτηματα που εθεσα συγκεντρωμενα. Αν μη τι αλλο δειχνει ενδιαφερον και οχι αδιαφορια, οπως μεχρι τωρα πιστευα και σ'ευχαριστω που απαντας.

Κατ'αρχην δεν παραπανεθηκα σε κανενα σημειο οτι δεν παιρνω ναρκισσους (αν καπου το εχω κανει παρακαλω να μου το υποδειξετε).
Οπως εχω γραψει νωριτερα μεσα σε αυτο το θεμα , το event το ειχα κανει στην Πολωνια και μου ειχαν απομεινει μονο τα 2 τελευταια σταδια του 6ου βηματος. Επισης απο τη στιγμη που εχει αρχισει εδω εχω παρει μεχρι στιγμης 142 ναρκισσους και σημερα φυτευα σχεδον αποκλειστικα λυκισκο, καθως πηρα το +50%, για να επωφεληθω.
Ειναι προφανες λοιπον, τοσο απο τα στοιχεια που παραθετω εδω, οσο και απο οσα ειπα σε προηγουμενα ποστ οτι ποτε δεν ειπα οτι παιρνω λιγους ναρκισσους και δεν προλαβαινω (βρειτε μου ενα ποστ που λεει εστω και αμυδρα κατι τετοιο).
Οπως ειπα και πιο πριν εχω δει παρα πολλα ποστ που αφορουν την περιορισμενη διαρκεια του event.
Αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου. Πουθενα ομως δεν ειδα καποια απαντηση σε αυτα. Απαντηση που να λεει πχ "ενημερωσαμε τους υπευθυνους για τα προβληματα σας και μας ειπαν οτι δεν γινεται να δοθει παραταση".
Θες γιατι καταλαβαινω οτι εχουν δικιο οι συμπαικτες, θες γιατι ως ενα βαθμο αισθανομαο λιγακι παραπανω ευνοημενος(λογω Πολωνικου), αποφασισα να "τσιγκλησω" τα πραγματα προς αυτην την κατευθυνση. Αυτη την χροια ειχαν τα προηγουμενα ποστ και οχι της γκρινιας λογω προσωπικου προβληματος. (Εκτιμω και παλι οτι ποτε δεν περασα κατι τετοια μεσα απο τα γραπτα μου).
Το θεμα ειναι πως υπαρχει μεγαλη μεριδα παικτων που βρισκουν την διαρκεια περιορισμενη, και οντως ειναι.
Μια απο τις ερωτησεις μου ηταν, γιατι μονο 4 μερες και κατι ωρες, δεν απαντηθηκε ακομα.
Φυσικα και δεν ζηταω απο σας να παρατεινετε το event, ειμαι σιγουρος πως δεν εμπιπτει μεσα στις δυνατοτητες σας.
Μια αλλη ερωτηση ηταν αν εχετε μεταφερει στους υπευθυνους οτι υπαρχει πολυς κοσμος που ζηταει παραταση, ουτε αυτο απαντηθηκε.
Θεωρω οτι αυτη η ερωτηση ειναι και η πιο ουσιωδης. Υποθετω πως περα απο τον συντονισμο των συζητησεων στο φορουμ ειναι και αυτη μια απο τις υποχρεωσεις σας, η αμφιδρομη διαμεσολαβηση σας αναμεσα στην εταιρια και τους παικτες , με σκοπο την καλυτερη επικοινωνια και την επιλυση προβληματων.
Η απαντηση που δωσατε νωριτερα οτι δεν αλλαζει λογω προγραμματισμου, μεταφρασμενη σε απλα Ελληνικα ειναι κατι σαν "δεν μας ενδιαφερει για το προβλημα σας". Αν δεν εχει προελθει απο την εταιρια αλλα απο σας ειναι μαλον αυθαιρεσια απο τη στιγμη που εσεις δεν ειστε αρμοδιοι για να αποφασισετε την παραταση ή οχι του event.
Τελος οπως ξαναεγραψα, δεν ζηταω απαντηση προς μενα, αλλα προς ολους αυτους που εχουν δικαιολογημενα παραπονα και απο τη συχνοτητα των ναρκισσων αλλα και κυριως απο τη διαρκεια του event.
Θα σε παρακαλεσω λοιπον να μην προσωποποιησεις ολα αυτα γιατι θα χαθει καθε νοημα και απο μενα και απο σενα. (Σε αυτο το πλαισιο, της προσπαθειας να το προσωποποιησεις, εντασω και την παραθεση των στοιχειων που αφορουν την κατασταση του λογαριασμου μου. Δλδ το σταδιο στο οποιο βρισκομαι και τι εχω παρει σημερα. Δεν ξερω αν ειχες δικαιωμα να δημοσιευσεις τετοια στοιχεια αλλα τσπ.. Ουτε με πειραζει ουτε θελω να αποπροσανατολιστει το θεμα σε αλλη κατευθυνση.)

Και κατι ακομα για να αποφευχθουν τυχον παρεξηγησεις. Δεν απευθυνομαι προσωπικα σε σενα παρα μονο σε λιγες περιπτωσεις. Σε βλεπω ως εκπροσωπο μια ομαδας και μιλαω οχι σε σενα αλλα στην ιδιοτητα που εχεις αυτη τη στιγμη. Οποτε το κανω αυτο χρησιμοποιω πληθυντικο, οποτε μιλαω σε σενα εχω χρησιμοποιησει ενικο.

petrakiis
08.04.2011, 00:44
παντως απ'οτι καταλαβα σε ολες τις χωρες την ιδια περιοδο εχει το εβεντ!

αλλα το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον σε αγγλια,γαλλια και τουρκια που ειδα το εβεντ αρχισε στην ωρα που ειχε ανακοινωθει!!!

leonidastra86
08.04.2011, 00:56
Μακραν το πιο δυσκολο event.

Αν το αρχιζαμε οπως οι πολωνοι τοτε οκ.

sia1991
08.04.2011, 06:44
k egw 8ewrw(opws k oi perissoteroi) pws einai polu duskolo event..pote dn antimetwpiza provlhma omws twra dn mporw na mazepsw narkissous..tis proalles futepsa sta misa xwrafia mou manitari k sta misa laxano k phra mono 2 h' 3.. dn einai elaxistoi?opws epishs k apo futa anw twn 10 wrwn o ari8mos pou mou dinetai 8ewrw pws einai elaxistos.. isws an dw8ei mia mikrh paratash st event ta pragmata na einai pio eukola...

athanasia789
08.04.2011, 07:11
καλημερα κι απο μενα. Φυτεψα χθες κρεμμυδι στο αγριο λιβαδι. Περιμενα τοοοσες ωρες να γινουν και απο ολο το αγριο λιβαδι και με τροπαια που αυξανουν κατα 22% τις πιθανοτητες μαζεψα μονο 12 λουλουδια...... Τα συμπερασματα δικα σας. Με τοσα λουλουδια που ζητα η αποστολη οχι σε μια βδομαδα αλλα ουτε σ ενα μηνα δεν προκειται να τελειωσει....:mad:

.fraoulitsa.
08.04.2011, 07:12
οι ναρκισσοι που θα μας μεινουν μετατρεπονται σε πε?

misirli
08.04.2011, 07:30
οι ναρκισσοι που θα μας μεινουν μετατρεπονται σε πε?

στο πολωνικό δεν μετατράπηκαν σε πε... εδώ όμως πότε δεν ξέρεις τι γίνεται διότι εκει ήταν 7 μέρες η διορία εδώ είναι λιγότερα!!!

υ.γ.για τους πολλούς πάρτε το χαμπάρι, όταν πας σε ένα διαγωνισμό χορού είτε χάνεις είτε κερδίζεις 1η, 2η, ή 3η θέση εκεί ζητάτε να παρατείνεται ο διαγωνισμός; Με λίγα λόγια σας λέω ότι ούτε κι εγώ βλέπω να το προλαβαίνω και μετά την ανακοίνωση για το εκτροφείο λαγών... εκμεταλλεύομαι το event για να πάρω μπόλικα εργαλεία. Και φτιάχνω και 3 σουπερ τροφες στον μύλο...Α! έχω αφήσει και μια δοκιμασια που δείνει σουπερ τροφη ...ελπίζω να προλάβω και αυτην :)

-snorkel-
08.04.2011, 07:43
Εχω ρωτήσει αν μπορεί να δοθεί παράταση και ηταν αρνητικοί. Τα event δεν έιναι για όλους. Δεν υπάρχει η απαίτηση απο ενα παίκτη που είναι 10 επίπεδο να τελειώσει το event. Αν μπορούσε τότε ο παίκτης που είναι επίπεδο 80 θα το τελείωνε την 1η μέρα. Οπότε υπάρχει μια ισορροπία. Εξάλλου μετά την λήξη του event εχουν προγραμματιστεί άλλα event και δεν γίνεατι να αλλάξει το πρόγραμμα για 10 άτομα. :)